Harcerki z Koszalina w białodunajeckiej Bibliotece

W dniu 15 lipca naszą Bibliotekę odwiedziły harcerki z I Koszalińskiej Drużyny Harcerek „Ogrody” im. Joanny Skwarczyńskiej. Dokonały przeglądu zbiorów z Działu Regionalnego w celu znalezienia konkretnych danych, niezbędnych do wykonania zleconych im zadań.

Na podstawie zadanego fragmentu legendy, harcerki poszukiwały nazwiska jej autora. Miały też uzyskać informacje: jak nazywa się najstarsza i najniżej położona wieś, święto jakiej ryby obchodzi się w Białym Dunajcu, gdzie znajdują się zabytkowe budynki oraz pomniki sławnych ludzi Podhala.

Zapraszamy do korzystania z naszej Biblioteki wszystkich harcerzy odwiedzających Podhale.

Zdjęcia: Rafał Rukat

lutego