Pomieszczenia Biblioteki

Zapraszamy na Festiwal Fizyki

ZSPiG w Gliczarowie Górnym, Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu oraz Gminny Ośrodek Kultury im. Gen. Andrzeja Galicy serdecznie zapraszają na pierwszą edycję „Festiwalu Fizyki”, który odbędzie się 25 maja (poniedziałek) w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Jana Pawła II 363. Wszystkich chętnych zapraszamy w godzinach 900 – 1700 !!! Przed uczestnikami wiele atrakcji: ciekawe doświadczenia, prezentacje i opowieści o prawach przyrody. Między innymi: Krzesło Fakira, młynek Franklina, kaczka kiwaczka, Angry Birds 3D i łazik z klocków Lego. Festiwal Fizyki wpisuje się w coroczny „Festiwal Nauki”, który w tym roku organizowany jest przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie pn. „Oświeć się!”

W programie Festiwalu Fizyki w Białym Dunajcu:
Doświadczenia interaktywne oraz pokazy w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Gliczarowie Górnym, o następującej tematyce:

1.Szklana harfa
Zwierciadło wklęsłe
20.
Kulki Newtona

oraz gościnnie uczniowie ZSHT w Zakopanem – Technikum Informatyczne sekcja automatyki i robotyki :

21.Angry birds
22.Łazik z klocków Lego