Pomieszczenia Biblioteki

Spotkanie autorskie z Wandą Szado – Kudasikową w ramach Tygodnia Bibliotek

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Wandą Szado- Kudasikową, które odbędzie się w naszej Bibliotece 15 maja b.r. (czwartek) o godzinie 17.00. Jest to ostatni dzień Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który obchodzony jest w całej Polsce w dniach 8-15 maja 2014. W tym roku Tydzień Bibliotek obchodzony jest już po raz XI pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. Nasza Biblioteka chce zachęcić przede wszystkim do czytania literatury regionalnej. W związku z tym w trakcie trwania Tygodnia Bibliotek zapraszamy wszystkich czytelników do odwiedzania Biblioteki i korzystania ze zbiorów regionalnych.

Zachęcamy wszystkie dzieci i dorosłych do przychodzenia do Biblioteki przez cały Tydzień Bibliotek i próbowania swoich sił w czytaniu po góralsku. Jest to nasza mowa codzienna, jednak w gawędach lub wierszach często spotkać się możemy ze słowami, których dawno już nie używamy, a które dzięki krótkiej lekturze można sobie przypomnieć lub przyswoić. Tuż przed spotkaniem autorskim odbędzie się krótki konkurs z „czytania po góralsku”. Gorąco zachęcamy do zgłaszania się do konkursu dzieci jak również dorosłych!!!

W tym dniu obchodzimy również Imieniny naszej Patronki – Zofii Solarzowej, o której przypomnimy w krótkich słowach.

Tekst: Dominika Balicka

czerwca