Ogółem191099

Pasowanie na czytelnika w bibliotece w Gliczarowie Dolnym

W dniu 10.06.2011 Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu z Filią w Gliczarowie Dolnym zorganizowała uroczystość „Pasowania na czytelników” dla dzieci uczęszczających do gminnego przedszkola. Pasowanie odbyło się w dwóch grupach: maluchów i starszaków. Po odczytaniu przedszkolakom wszystkich próśb, które trzeba spełnić aby stać się czytelnikiem biblioteki, dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie.

Następnie Bibliotekarka kolejno wyczytywała poszczególnych uczniów i pasowała ich dotykając ramienia „Księgą bajek polskich” wręczając każdemu czytelnikowi pamiątkowy dyplom z kolorową książeczką. Uroczystość pasowania na czytelnika miało charakter zabawy, której głównym celem było przybliżenie dzieci do sięgania po książkę i zaszczepienia w nich miłości do czytania książek. Spotkanie miało pokazać, że biblioteka jest miejscem ciekawym, otwartym na każdego, szczególnie dla najmłodszego czytelnika.

marca