Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj7
Wczoraj60
W tym tygodniu251
W tym miesiącu1418
Ogółem189616
Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Drużyna harcerska z Warszawy w białodunajeckiej Bibliotece

W dniu 5 lutego b.r. w Bibliotece w Białym Dunajcu gościliśmy harcerki z 265 Warszawskiej Drużyny Wędrowniczek CZARNOHORA IM. KAROLINY LANCKOROŃSKIEJ.

Druhny: Zuza Wojnarowska, Marta Piecyk, Sylwia Wyszyńska i Ola Rosińska w ramach wolontariatu przeprowadziły pogadankę dla młodych użytkowników Biblioteki na temat harcerstwa oraz opowiedziały ciekawą legendę o huculskim zbójniku Oleksym Dowboszu.

 

Ciekawe metody pracy z dziećmi, poprzez zabawę ruchową i odczytywanie zaszyfrowanych wyrazów za pomocą specjalnego szyfru (tzw. „czekoladki”), sprawiły, że uczestnicy bardzo się zaangażowali w zajęcia a inni, korzystający w tym czasie z usług Biblioteki z ciekawością przyglądali się temu, co się w Bibliotece dzieje.

Następnie druhny wraz z Kierowniczką Biblioteki Panią Józefą Kolbrecką udały się do warsztatu twórcy ludowego Andrzeja Bukowskiego – Kubieńcia, gdzie obejrzały proces wykonywania spinek góralskich i innych akcesoriów stroju męskiego regionu Podhala.

Z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwały się również zajęciom gry na instrumentach góralskich, prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury przez znanego muzyka ze słynnej rodziny Poloków – Andrzeja Polaka z Białego Dunajca.

Na zakończenie wizyty Kierownik Biblioteki pokazała slajdy z imprezy regionalnej „Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki, po czym druhny same uczyły się sztuki ubierania kierpcy i strojów kobiecych. Jak pięknie w nich wyglądały, można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

 

Zdjęcia wykonała Józefa Kolbrecka

 

 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 3268
 

lutego

22

piątek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.