Pomieszczenia Biblioteki

Podsumowanie akcji zbiórki starych komórek

Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję nowotarskiej policji i Tygodnika Podhalańskiego polegającej na zbiórce starych telefonów komórkowych. Dzięki zebranym w bibliotece komórkom pomożemy Szkole dla niewidomych dzieci im. świętej Tereski w Rabce-Zdroju w zakupie tak bardzo potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego i remoncie pomieszczeń szkolnych.

Podsumowując, czytelnicy białodunajeckiej biblioteki zebrali około 20 telefonów - najwięcej bo aż 13 komórek przyniosła Joanna Galica z ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu. Dwa telefony przyniosła również Józefa Kolbrecka Kierownik biblioteki, dzięki której biblioteka przyłączyła się do zbiórki. Największe wsparcie przyszło jednak z Warszawy poprzez panią Agnieszkę Borowską – uczestniczkę VII Edycji Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która zaangażowała w akcję: Zespół Szkół nr 47 w Warszawie, przedsiębiorstwo CTL Logistics oraz Koło PO w Dzielnicy Białołęka. Łącznie zebrano tam 90 telefonów, 14 blueconectów i 5 ładowarek.

Składamy jeszcze raz wielkie podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w słuszną akcję.

Poniższy artykuł autorstwa pani redaktor Tygodnika Podhalańskiego Beaty Zalot.

kliknij w obraz aby powiększyć