Pomieszczenia Biblioteki

Co na Tydzień Bibliotek?

Tydzień Bibliotek to akcja promująca bibliotekę i czytelnictwo. W tym roku odbywa się po raz XII pod hasłem "Wybieram bibliotekę". Dzisiaj Biblioteka to nie tylko książki - każdy znajdzie w niej coś dla siebie. W Tygodniu Bibliotek w naszej Bibliotece rozpoczęliśmy akcję BOOKCROSSING.Bookcrossing czyli idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. To niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka bez kart bibliotecznych. Zapraszamy do korzystania ze specjalnie przygotowanego do tego regału. A dla tych, którzy w Bibliotece chcą znaleźć jeszcze więcej możliwości zapraszamy do udziału w zajęciach "Tablety w Twojej bibliotece", na których będzie można skorzystać z tabletów, poznać podstawowe funkcje, nagrać film o sobie, swoich przyjaciołach przy pomocy tego mobilnego urządzenia. Zajęcia odbędą się w czwartek (14.05) o godzinie 15.30. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

listopada

Biblioteka w mediach