Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj7
Wczoraj90
W tym tygodniu176
W tym miesiącu1395
Ogółem183653
Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA ROLNIKÓW W BIAŁODUNAJECKIEJ BIBLIOTECE

12 lutego b.r. o godz. 10.00 w Gminnej Bibliotece w Białym Dunajcu, której patronuje nasza Zofia Solarzowa, co wraz ze swoim mężem Ignacym Solarzem współtworzyła Uniwersytety Ludowe, po raz kolejny spotkali się licznie rolnicy z naszej Gminy, aby od Pani Izabeli Sarny – Kierownika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zakopanem oraz od pracowników Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Nowym Targu dowiedzieć się o płatnościach bezpośrednich, konieczności elektronicznego wypełniania wniosków do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, oraz o Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

 

Informacji również udzielali pracownicy KRUS. Dotyczyły one zmian w rentach i emeryturach rolniczych, a także zmian w przepisach, dotyczących podejmowania pracy na podstawie umów cywilno-prawnych przez rolników. Uczulali również na temat terminowego opłacania składek w terminie do końca pierwszego miesiąca danego kwartału.
Gościem spotkania był Jan Janczy – Dyrektor Związku Hodowców Owiec i Kóz z Nowego Targu, który poinformował o pracach Ministerstwa Rolnictwa w temacie uboju gospodarczego owiec. Problemem nie jest tylko ubój owiec w gospodarstwie domowym, ale również utylizacja odpadów poubojowych. Rolnicy wyrazili chęć spotkania się z Janem Janczym na oddzielnym szkoleniu, po redyku owiec na hale i pastwiska.

Do pobrania w siedzibie Gminnej Biblioteki w Białym Dunajcu są następujące dokumenty:

  • Wniosek o nadanie loginu i kodu dostępu do systemu teleinformatycznego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
  • Pismo Głównego Lekarza Weterynarii Marka Pirsztuka do rolników i hodowców zwierząt gospodarskich w sprawie konieczności zgłaszania zamiaru dokonania uboju zwierząt na terenie gospodarstwa w celu produkcji mięsa na użytek własny
  • Druk powiadomienia o zamiarze przeprowadzenia uboju.

Tekst i zdjęcia: Józefa Kolbrecka


Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 1487
 

listopada

21

środa

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2018 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.