Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj30
Wczoraj41
W tym tygodniu292
W tym miesiącu708
Ogółem195711
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

SPOTKANIE ROLNIKÓW W BIAŁODUNAJECKIEJ BIBLIOTECE na temat: „DOPŁAT OBSZAROWYCH W LATACH 2015-2020: NOWE ZASADY, NOWE ZMIANY”

W dniu 27 października 2014 roku odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu kolejne spotkanie informacyjne dla rolników na temat: „Dopłaty obszarowe  w latach 2015-2020: nowe zasady, nowe zmiany”. Spotkanie prowadziła Pani Izabela Sarna – Kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zakopanem oraz Pani Małgorzata Gurgul z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Nowym Targu.

Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem przybyłych rolników, którzy zapoznali się z projektem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat płatności bezpośrednich na lata 2015-2020 oraz z kalkulatorem do wyliczenia szacunkowej kwoty płatności bezpośrednich w roku 2015.
"Kalkulator wyliczy szacunkową kwotę na podstawie podanych danych, bez uwzględnienia ewentualnych zmniejszeń/ wykluczeń, które mogą zostać nałożone na poszczególne płatności w trakcie obsługi wniosku. Kwoty wyliczane są w Euro na podstawie szacowanych stawek dla poszczególnych płatności na rok 2015, które mogą ulec zmianie.

W celu wyliczenia szacunkowej kwoty płatności na gospodarstwo należy wprowadzić do kalkulatora dane w polach zaznaczonych żółtym kolorem.

Obowiązujące w roku 2015 stawki płatności bezpośrednich zostaną określone w rozporządzeniach wydanych na podstawie ustawy o płatnościach bezpośrednich”

Kalkulator znajduje się pod poniższym linkiem:

http://www.arimr.gov.pl/kalkulator-platnosci-bezposrednich.html

Z projektem systemu płatności bezpośrednich w Polsce w latach 2015-2020 można zapoznać się na stronie www Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pod następującym linkiem:

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/Publikacje-biblioteka/PB_2015_projekt_A.pdf

Tekst i zdjęcia: Józefa Kolbrecka

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 1911
 

czerwca

15

sobota

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.