Pomieszczenia Biblioteki

Józefa Kolbrecka laureatką VII edycji Konkursu dla Animatorów Społecznych im. H. Radlińskiej

18 listopada br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom VII edycji Konkursu dla Animatorów Społecznych im. Heleny Radlińskiej. Wśród nich znalazła się Kierownik naszej Biblioteki Józefa Kolbrecka.

Konkurs dla Animatorów Społecznych im. Heleny Radlińskiej ma na celu wyróżnienie i promocję działalności animatorów i animatorek społecznych – osób, które zarówno swoją postawą, jak i pracą w swoim środowisku, przyczyniają się do rozwoju społeczności lokalnych. Laureaci w kolejnych latach zostają włączeni w prace Kapituły Konkursu. Przyznane wyróżnienie jest tym ważniejsze, że kandydatów do wyróżnienia w konkursie zgłaszają osoby, grupy, środowiska, instytucje lub organizacje, z którymi pracuje dany animator. Dla samego animatora jest to tym większa wartość, ponieważ doceniają go Ci, z którymi pracuje. Gala Konkursu dla Animatorów Społecznych im. Heleny Radlińskiej  odbyła się w ramach konferencji podsumowującej działalność sieci Regionalnych Ośrodków EFS zorganizowanej przez Krajowy Ośrodek EFS. Przedsięwzięcie od 6 lat organizują wspólnie Krajowy Ośrodek EFS i Stowarzyszenie CAL.

Oprócz Józefy Kolbreckiej nagrodę otrzymali: Anna Kowalczyk, Zbigniew Nowosielski, Barbara Pędzich-Ciach, Hubert Prekurat, Danuta Sroka, Joanna Augustowska. Patronką konkursu jest Helena Radlińska, twórczyni pedagogiki społecznej w Polsce.