Pomieszczenia Biblioteki

Zapraszamy na wystawę "Ocalić od zapomnienia"

Portal Laudate.pl oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu jest organizatorem wystawy„Ocalić od zapomnienia” , która odbędzie się 1. grudnia 2013r. o godz. 15:00 w naszej Bibliotece. Wystawa poświęcona będzie zbiorowi modlitewników z XIX i początków XX w .

Modlitewniki pochodzą z kolekcji Jarosława Błażusiaka (Jantka Galla) założyciela portalu katolickiego Laudate.pl Dzieło Świętej Królowej Jadwigi. W czasie wystawy będzie wygłoszony wykład dotyczący ich zawartości oraz ewolucji na przestrzeni ostatnich wieków. Modlitewniki te nie są w większości okazami bibliofilskimi, które nigdy nie opuściły półek bibliotek, są to egzemplarze omodlone z wytartymi stronami od częstego używania. Na wystawie będzie możliwość obejrzenia unikalnych perełek takich jak np. Modlitewnik żołnierza, którego właściciel brał udział w Bitwie Warszawskiej, ręcznie pisany modlitewnik Zesłańca syberyjskiego oraz wiele innych unikatowych publikacji.

Program wystawy:

1.Otwarcie wystawy i powitanie uczestników.
2.Wykład na temat ewolucji modlitewników na przestrzeni ostatnich wieków.
3.Promocja projektu „Zbudujmy razem Nowe Laudate.pl”

Oprócz modlitewników Pana Jarosława zobaczyć będzie można również modlitewniki należące do Mateusza Cudzicha oraz Pana Andrzeja Jacka Nowaka- Wójta naszej Gminy

czerwca

Biblioteka w mediach