Spotkanie z pisarzem Kaszubem

Henryk Jerzy Musa Kot – Kawaler Orderu Uśmiechu, który kolejny raz zasiadał w Jury Festiwalu Papieskiego, odwiedził wraz z Kierownikiem Biblioteki Józefą Kolbrecką okoliczne szkoły. Pełny energii niestrudzony wędrowiec z walizką, w której wozi tomiki swoich wierszy oraz muszelki dla dzieci, odbył kilka spotkań autorskich m.in. :
w Szkole Podstawowej w Suchem,
w Czerwiennem – w Katolickiej Szkole Podstawowej i Gimnazjum oraz w Specjalnej Szkole Zawodowej,
w ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu,
w Gliczarowie Dolnym – w klasach 0- III oraz w Przedszkolu.

Zawsze w regionalnym stroju, którego kolejne elementy dzieci poznawały, przedstawiał gwarę kaszubską, geografię Bałtyku i terenów nadmorskich oraz recytował swoje wiersze. Dzieci mogły otrzymać muszelki, jeśli odpowiedziały dobrze na pytania dotyczące Morza Bałtyckiego i Kaszub. Dla uczniów odwiedzanych szkół była to wspaniała okazja do poznania innego regionu naszego kraju.

Wraz z Panem Henrykiem w spotkaniach uczestniczył pan Jarosław Błażusiak, który prowadzi portal www.laudate.pl . Pan Jarosław zapraszał na wystawę starych modlitewników, która odbędzie się w naszej Bibliotece w pierwszą niedzielę Adwentu. Serdecznie zapraszamy!!!