Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj32
Wczoraj41
W tym tygodniu294
W tym miesiącu710
Ogółem195713
Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Biblio-Festiwal 2013. Edukacja w Bibliotekach Małopolski

Miło nam poinformować, że w dniach 17 i 18 stycznia w bibliotekach powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego będzie miało miejsce wydarzenie p.n.: „Biblio-Festiwal 2013. Edukacja w Bibliotekach Małopolski”. Szkolenia poprowadzą bibliotekarze i bibliotekarki z całej Polski, realizujący w swojej codziennej pracy wizję biblioteki jako centrum wiedzy i aktywności lokalnej.

Jest to okazja do dobrej promocji naszej Gminy, gdyż zakończenie IV Edycji Szkoły Trenerów, prowadzonej przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie będzie miało miejsce właśnie w Białym Dunajcu.


Biblio-Festiwal 2013. Edukacja w Bibliotekach Małopolski został stworzony przez uczestników IV edycji Szkoły Trenerskiej dla Bibliotekarzy i Bibliotekarek organizowanej przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP w ramach ogólnopolskiego Programu Rozwoju Bibliotek.

Szkolenia poprowadzą bibliotekarze i bibliotekarki z całej Polski, realizujący w swojej codziennej pracy wizję biblioteki jako centrum wiedzy i aktywności lokalnej. Pracując ze społecznością lokalną, są chętni do dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami. Od marca 2012 roku uczestniczą w intensywnym cyklu szkoleń, w ramach którego rozwijają umiejętności tworzenia sytuacji edukacyjnych, metodologii uczenia osób dorosłych, przygotowania i prowadzenia zajęć metodami aktywnymi – czyli jak ciekawie, twórczo, edukacyjnie umożliwiać ludziom uczenie się i podejmowanie działań na rzecz zmiany, rozwoju. Festiwal jest finałem tego cyklu.

Szkolenia Biblio-Festiwalu 2013 będą prowadzone aktywnymi metodami z wykorzystaniem doświadczeń uczestników. Są skierowane do różnorodnych odbiorców a przede wszystkim do bibliotekarek, bibliotekarzy, pracowników i pracowniczek instytucji i organizacji kultury.

Lista wszystkich siedmiu szkoleń, które odbędą się w dniach 17-18 stycznia 2013 w ramach Biblio-Festiwalu 2013. Edukacja w Bibliotekach Małopolski:

 

Szkolenia otwarte:

Seniorzy w bibliotece – działanie i finansowanie – Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Młodzież w bibliotece – razem, aktywnie i kreatywnie – Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

 

Szkolenia zamknięte:

 Jak wzmacniać aktywność obywatelską – na przykładzie następujących działań: inicjatywa lokalna i zapewnienie dostępu do informacji publicznej – Gminna Biblioteka Publiczna w Radziemicach

 Do*cenić bibliotekę, czyli jak skutecznie prowadzić rzecznictwo – Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

Biblioteka jako sprawnie działająca firma – Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie

 Prawo autorskie w codziennej pracy bibliotekarza – Miejska Biblioteka Publiczna im. S. Żeromskiego w Zakopanem

Małe pieniądze, duże wydarzenie – niskobudżetowe formy promocji biblioteki – Miejska Biblioteka Publiczna im. S. Żeromskiego w Zakopanem

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Biblio-Festiwal 2013. Edukacja w Bibliotekach Małopolski to niezwykłe, wspólne święto edukacyjne, w którego organizację włączyli się:

 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Radziemicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Proszowicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie

Miejska Biblioteka Publiczna im. S. Żeromskiego w Zakopanem

Gmina Biały Dunajec

Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych

 

Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, które stworzyło i prowadzi Szkołę Trenerską dla Bibliotekarzy i Bibliotekarek, od 10 lat realizuje autorskie programy edukacyjne każdorazowo dostosowane do potrzeb osób uczestniczących. Oferowane przez Stowarzyszenie STOP programy dają wiedzę, umiejętności pracy z grupami, pozwalają osobom uczestniczącym  na rozwój, ale są też okazją do wejścia w środowisko ludzi, którym zależy na zmianie i w obszarze zmiany społecznej działających.

Program Rozwoju Bibliotek to ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego celem jest wzmocnienie potencjału bibliotek publicznych znajdujących się na wsiach i w małych miastach. Dzięki programowi nowoczesne i aktywne biblioteki ułatwią mieszkańcom pełne uczestnictwo w życiu społecznym i gospodarczym. Program Rozwoju Bibliotek prowadzi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 3161
 

czerwca

15

sobota

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.