Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj50
Wczoraj67
W tym tygodniu302
W tym miesiącu2083
Ogółem293225
Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

FINAŁ XX KONKURSU "WSZYSCY ŚWIĘCI WAWRZYŃCOKA"

23 kwietnia odbyło się rozdanie nagrów XX Jubileuszowej edycji konkursu plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka", którego tegoroczne motto brzmi "Wojciech Kułach Wawrzyncok i jego duchowi spadkobiercy".

 

Wydarzenie to poprzedzone zostało prelekcją pani Barbary Gałdyś o życiu i tworczości Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gmachu Głównym Muzeum Tatrzańskiego. Później odbył się spacer w towarzystwie dr hab. Zbigniewa Moździerza do Muzemum Stylu Zakopiańskiego Willi Koliba. Po drodze został odwiedzony Kościółek na Pęskowym Brzysku, gdzie znajdują się trzy ołtarze wykonane przez Wawrzyńcoka.

Poziom prac konkursowych był w tym roku bardzo wysoki, zarówno pod względem pięknego wykonania jak i ilości prac. Zawdzięczamy to instruktorom, plastykom oraz pedagogom, pod których mistrzowskim okiem dzieci i młodzież tworzą tak wspaniałe dzieła w różnych technikach. To dzięki nim Szlak Zabytkowych Rzeźb Wojciecha Kułacha Wawrzyncoka co roku zostaje na nowo odkrywany.

Na jubileuszowym wernisażu obecni byli laureaci poprzednich edycji konkursu, m.in. Martyna Staszel oraz Łukasz Czernik. W jego trakcie odbył się również pokaz rzemiosła artystycznego.

Wystawę prac laureatów będzie można oglądać w Wilii Koliba do 20 maja, a galerię zdjęć można zobaczyć na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 279
 

Znajdź na stronie

września

29

piątek

Reklama
Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2023 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.