Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj41
Wczoraj57
W tym tygodniu98
W tym miesiącu356
Ogółem258505
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

WERDYKT JURY XXVIII FESTIWALU PAPIESKIEGO

 

 

 NIE LĘKAJCIE SIĘ!"

 

 

 

 

 

 

 


Protokół z przesłuchań konkursowych XXVIII Festiwalu Papieskiego

 z dnia 8 października 2021 r.

 

Jury w składzie:

   

1. Marzena Bąk – Starszy Wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty- Delegatura w Nowym Targu

2. Katarzyna Poręba – pedagog, nauczyciel muzyki, współzałożycielka CHÓRU „KANTO”, której życiową pasją jest muzykowanie

3. Bartłomiej Kudasik – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu

 Jury Przeglądu w ramach XXVIII Festiwalu Papieskiego „Nie lękajcie się” w Białym Dunajcu po obejrzeniu uczestników postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 Kategoria: SOLIŚCI

 NAGRODA:

 Milena Mozgowiec – Szkoła Podstawowa w Pawęzowie

 Zuzanna Nowak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu

 Zofia Szczepaniak – „Muzyczny Przystanek” Szczawnica

 WYRÓŻNIENIA:

 Natalia Gajda – Szkoła Podstawowa w Żębocinie

 Anna Piczura – Zespół „Mali Wróblowianie” z Wróblówki

 

Kategoria: RECYTATORZY:

NAGRODA:

 Anastazja Bandyk –Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem

 Zofia Gondek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu

 Bartłomiej Małkuch –Szkoła Podstawowa w Sierockiem

 Oliwia Stanek – Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu

 WYRÓZNIENIA:

 Maria Haładyna - Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu

 Natalia Gałdyn – Szkoła Podstawowa nr 2 w Białym Dunajcu

 Zuzanna Głąb – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Starem Bystrem

  

Kategoria: GRUPY ŚPIEWACZE:

NAGRODA:

Zespół wokalny z Tłuczani – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Tłuczani

„Rozśpiewani Przyjaciele” – Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Ochotnicy   Dolnej

„Bogu Miłe” – Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Bańskiej Niżnej

 WYRÓŻNIENIA:

„Piano” – Szkoła Podstawowa w Sierockiem

„Unisono” – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Starem Bystrem

„Mszanicanki” – Mszana Dolna

 Kategoria: NAGRODA SPECJALNA:

Barbara Stożek  – Mszana Dolna

Danuta Wątor – recytacja własnego wierszaTeatr Po Latach Centrum Kultury

w Świątnikach Górnych

Helena Waśniowska - recytacja własnego wierszaTeatr Po Latach Centrum Kultury

w Świątnikach Górnych

„Teatr Po Latach” - Centrum Kultury w Świątnikach Górnych

  

Jury z satysfakcją podkreśla duże zainteresowanie osobą i dziełem świętego Jana Pawła II, łączące pokolenia. Z zainteresowaniem i przyjemnością oglądało scenki teatralne, recytacje i wykonania słowno-muzyczne wszystkich uczestników, od najmłodszych do seniorów.




 

Protokół konkursu literackiego XXVIII Festiwalu Papieskiego 2021

 

Jury w składzie:

Przewodniczący: Aniela Bafia– była kronikarka Poronina, członek Związku Podhalan O/Poronin

Zofia Mieszczak – poetka ludowa, członek Związku Podhalan O/Biały Dunajec

Wanda Szado-Kudasikowa – poetka, regionalistka

 Przyznało nagrody i wyróżnienia:

 DOROŚLI:

Poezja w języku literackim:

NAGRODY:

Urszula Drzyżdżyk – Dziudziel – Oświęcim Przesłanie Jana Pawła II”, „Bezsilność”, „Wędrujący Pasterz”

Alina Pukło – Świątniki GórneNie lękajcie się miłości

Robert Piszcz Nowy Targ „Otwieram drzwi Chrystusowi”

Danuta Wątor – Świątniki Górne„Serca drzwi otwórzcie”

WYRÓŻNIENIA:

Helena Waśniowska - Świątniki Górne

Urszula Omylińska – Bielsko Biała

Urszula Mika – Świątniki Górne

Aleksandra Bekus – Czeladź

 

Poezja gwarą:

NAGRODY:

Zofia Roj – Mrozicka - Zakopane „Na klęckak”, „Nie braknie w sercak”

Danuta Pęksa – Odrowąż„Nie lynkajcie się”

Barbara Stożek – Mszana Dolna„Ojciec Święty mówił do góroli nie tylko”

 

Proza gwarą:

NAGRODY:

Krystyna Blamek – Hyrkiel - Jawiszowice„Spowiedź Frycka Kopacza”

WYRÓŻNIENIE:

Emilia Berdsen – Sułkowice

 

 SZKOŁA ŚREDNIA

 Poezja w języku literackim:

 NAGRODY:

 Sebastian Ludzia – Prywatne Liceum Ogólnokształcące Nowy Targ„Nie lęka się”

 Alicja Kasperek - Prywatne Liceum Ogólnokształcące Nowy Targ„Nie lękaj się Chrystusa”

 Stanisław Mackiewicz - LibiążModlitwa do Św. Jana Pawła II”

 Wiktoria Nowak - Prywatne Liceum Ogólnokształcące Nowy Targ„Kim jestem Ojcze”

 WYRÓŻNIENIA:

 Piotr Solawa - Prywatne Liceum Ogólnokształcące Nowy Targ

 Patrycja Bogacz – VII Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie

 Julia Komperda - Prywatne Liceum Ogólnokształcące Nowy Targ

 

Proza w języku literackim:

 NAGRODY:

 Irmina Rejczak- Prywatne Liceum Ogólnokształcące Nowy Targ „Dobro- odwaga+ Chrystus”

 Katarzyna Chybowska - Prywatne Liceum Ogólnokształcące Nowy Targ „Chrystus wchodzi przez drzwi naszej codzienności”

 Natalia Leń - Prywatne Liceum Ogólnokształcące Nowy Targ„Warto być dobrym człowiekiem”

 WYRÓŻNIENIA:

 Agata Zubek - Prywatne Liceum Ogólnokształcące Nowy Targ

 Rafał Wacław - Prywatne Liceum Ogólnokształcące Nowy Targ

   

 SZKOŁA PODSTAWOWA – KLASY I-III

 Poezja gwarą:

 WYRÓŻNIENIA:

 Sebastian Gąsienica - Kościelny – Szkoła Podstawowa w Podczerwonem

 Katarzyna Dorula – Szkoła Podstawowa nr 4 Zakopane

 

Poezja w języku literackim:

 NAGRODY:

 Wojciech Strączek - Szkoła Podstawowa nr 4 Zakopane „Ojciec Święty – Jan Paweł Wielki”

 Julia Maj - Szkoła Podstawowa nr 4 Zakopane „Moja modlitwa”

 Gloria Łukaszczyk - Szkoła Podstawowa nr 4 Zakopane „Nasza pamięć”

 WYRÓŻNIENIA:

 Emilia Maj - Szkoła Podstawowa nr 4 Zakopane

 

 SZKOŁA PODSTAWOWA – KLASY IV – VI

 Poezja w języku literackim:

 NAGRODY:

 Julia Szuba - Publiczna Szkoła Podstawowa nr1 SPSK  w Starem Bystrem „Jan Paweł II”

 Beata Opyd – Szkoła Podstawowa nr 2 w Starem Bystrem „Kompas”

 Roksana Tomala – Szkoła Podstawowa w Odrowążu

 

Proza w języku literackim:

 NAGRODY:

 Alicja Sobczak – Szkoła Podstawowa w Odrowążu „Witaj Najczcigodniejszy Janie Pawle II”

 Andrzej Turski - Szkoła Podstawowa  w Podczerwonem „Wykorzystane talenty”

  

SZKOŁA PODSTAWOWA – KLASY VII – VIII

 Poezja gwarą:

 NAGRODY:

 Martyna Obrochta – Szkoła Podstawowa nr 2 w Starem Bystrem „Patron nasyj skoły”

 

Proza w języku literackim:

 NAGRODA:

 Zuzanna Lambrecht - Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem „Jednak każde dziecko”

 WYRÓŻNIENIE:

 Adrian Bałcyrzak – „Był zawsze uśmiechnięty”

  

Poezja w języku literackim:

 NAGRODY:

 Kacper Antolak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu „Spokój”

 Oliwia Stanek - Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu „Piękne słowo”

 Olga Słowakiewicz- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 SPSK  w Starem Bystrem Jak żyć Ojcze Święty”

 Aleksandra Waliczek - Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu „Droga ufności”

  WYRÓŻNIENIA:

 Aleksandra Lassak - Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

 Edyta Tomasiak – Szkoła Podstawowa w Sierockiem

 Daniel Obrochta – Szkoła Podstawowa nr 2 w Starem Bystrem

 Aleksandra Kordeczka -  Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

 Martyna Dziedzic - Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

Anastazja Bandyk - Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem




 
 

Protokół z posiedzenia jury konkursu plastycznego XXVIII Festiwalu Papieskiego 2021

Jury konkursu w składzie :

Przewodniczący – art. graf Krzysztof Jędrzejowski

Członek – art. graf. Anna Trebunia – Wyrostek

Członek –art. Konserwator dzieł sztuki Regina Mrowca Kenar

Dokonało oceny nadesłanych prac, przyznało nagrody, wyróżnienia i wytypowało prace do wystawy. Poziom prac plastycznych był wysoki. Prace cechowały się oryginalnym widzeniem plastycznym. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom i opiekunom.

Jednocześnie doceniamy trud organizatorów pożytecznego artystycznego przedsięwzięcia.

NAGRODY SPECJALNE:

Ignacy Musur - Szkoła Podstawowa w Sierockiem

Jan Bukowski - Szkoła Podstawowa w Sierockiem

Karol Bigos - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Marcelina Matyja - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Maria Cepielik - Szkoła Podstawowa Gliczarów Dolny

Maria Stachowiec - Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie

Mateusz Pardel - Butor - Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu

Natalia Giełczyńska - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Oliwier Waś - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Pola Kos - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Szymon Fryźlewicz - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Weronika Marduła – Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu

Wojciech Malec - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Zuzanna Ligas - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

 

DOROŚLI

WYRÓŻNIENIE:

MAGDALENA ŁUKASZCZYK-CAPOWSKA - Zakopane

OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

NAGRODY:

Anna Piszczek - Warsztat Terapii Zajęciowej „PERŁA” w Szczawnicy

Krzysztof Adamczyk- Warsztat Terapii Zajęciowej „PERŁA” w Szczawnicy

Anna Wojdyło - Warsztat Terapii Zajęciowej „PERŁA” w Szczawnicy

Anna Babiak - Warsztat Terapii Zajęciowej „PERŁA” w Szczawnicy

Grzegorz Leśnicki - Warsztat Terapii Zajęciowej „PERŁA” w Szczawnicy

WYRÓŻNIENIA:

Uczniowie Szkoły Specjalnej PSP w Ochotnicy Dolnej - Roksana Hryc, Adam Chrobak, Agnieszka Niezgoda

Małgorzata Wojdyło - Warsztat Terapii Zajęciowej „PERŁA” w Szczawnicy

 

 PRZEDSZKOLA - ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

NAGRODY:

Aleksandra Gąsienica – Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu

Mikołaj Potaczek - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Joanna Krauzowicz - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Patrycja Piekarczyk - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Urszula Kowalczyk - Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Serafitek w Nowym Targu

Igor Bibro - Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Serafitek w Nowym Targu

Jan Fryźlewicz - Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Serafitek w Nowym Targu

WYRÓŻNIENIE:

Hania Cyrwus - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Emilia Jurzec – Szkoła Podstawowa w Nowem Bystrem Filia Słodyczki

Jacek Piekło – Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Serafitek w Nowym Targu

Lena Stechura - Szkoła Podstawowa w Sierockiem

Maciej Mierzejewski - Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Serafitek w Nowym Targu

 

 SZKOŁA PODSTAWOWA KL.I-III

NAGRODY:

Jan Bryja - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Maria Stachowiec – Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu

Gabriela Watycha - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Antonina Potaczek - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Karolina Krauzowicz - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Emilka Salamon - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Izabela Staszel – Gliczarów Dolny/ GOK w Białym Dunajcu

Kamil Pająk - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Nadia Biela - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Hania Kukulska - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

WYRÓŻNIENIA:

Gabriel Kowalczyk - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA KL.IV-VI

NAGRODY:

Justyna Staszel – Gliczarów Dolny

Pola Ujwary - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Marta Białońska - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Amelia Cisoń - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Anastazja Wojeńska – Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

WYRÓŻNIENIA:

Anna Hosaniak – Szkoła Podstawowa w Podszklu

Emilia Pojedyniec - Zespół Placówek Oświatowych w Niedzicy

Julia Palider – Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu

Roksana Łowisz - Szkoła Podstawowa w Sierockiem

Klaudia Zapotoczna – Szkoła Podstawowa w Sierockiem

Weronika Dzierżęga - Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu

 

SZKOŁA PODSTAWOWA KL.VII-VIII

NAGRODY:

Emilia Kuczko – Szkoła Podstawowa w Szczytnikach

Alicja Kalata – Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu

Jakub Krauzowicz – Szkoła Podstawowa w Szaflarach

 

WYRÓŻNIENIE:

Maja Kowalczyk – Szkoła Podstawowa w Łazach

SZKOŁY ŚREDNIE

NAGRODA:

Martyna Staszel – Gliczarów Dolny

WYRÓŻNIENIA:

Zuzanna Stanoch - Dębica          

                                                                              

  



 

 

                                                                                                                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 579
 

Znajdź na stronie

grudnia

7

wtorek

Reklama
Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2021 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.