Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj4
Wczoraj56
W tym tygodniu182
W tym miesiącu2188
Ogółem232016
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Protokół konkursu literackiego XXVII Festiwalu Papieskiego "TOTUS TUUS"

Poznaliśmy laureatów XXVII Festiwalu Papieskiego edycja 2020 organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu, dorosłym, dzieciom, młodzieży, a także ich instruktorom za przygotowanie i nadesłanie tak dużej ilości prac. Laureatom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród od poniedziałku 19 października w Gminnej Bibliotece.

 


PROTOKÓŁ KONKURSU LITERACKIEGO

XXVII FESTIWALU PAPIESKIEGO „TOTUS TUUS”

W dniu 12 października 2020 r. powołana przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zofii Solarzowej komisja literacka w składzie:

Aniela Bafia – przewodnicząca,

Andrzej Jacek Nowak,

Bartłomiej Kudasik,

po przeczytaniu 80 przesłanych prac literackich przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagroda Specjalna Przewodniczącej Jury – „Wędrując z Janem Pawłem II po Polsce” – Stanisław Mackiewicz, kl. VIII – Szkoła Podstawowa nr 1 w Libiążu

Nagroda Specjalna Przewodniczącej Jury – „Pożar Notre Dame w Paryżu z Janem Pawłem II w tle – 15 kwietnia 2019” – Emilia Berndsen, Sułkowice

Nagroda Specjalna Wójta Gminy Biały Dunajec za najlepszy zestaw wierszy – Zofia Roj-Mrozicka z Zakopanego

Nagroda Specjalna dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury:

„Dobry wieczór, mam na imię Julka” – Zuzanna Deć, kl. II – Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach

Nagroda Specjalna dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury:

„Podziękowanie” – Franciszek Fiedler, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Szaflarach

KLASY 0 – III

Poezja gwarowa

Nagroda:

„Kwiotusie dlo Ojca Świętego” – Lena Czernik, Bańska Wyżna

 KLASY I – III

Poezja w języku literackim

Nagroda:

„Nowa Mamusia” – Piotr Turski, kl. I – Szkoła Podstawowa w Podczerwonem

Totus Tuus” – Weronika Dzierżęga, kl. III - Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu

„Wszystkie takie same” – Marcin Turski, kl. III – Szkoła Podstawowa w Podczerwonem

„Jan Paweł II” – Zuzanna Nowak, kl. III - Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu

Wyróżnienie:

„Ojciec w bieli” – Piotr Krzykawski, kl. III – Szkoła Podstawowa w Kwaśniowie Dolnym/ Klucze

 

KLASY IV – VI

Poezja gwarowa

Nagroda:

„Ojce Świynty” – Hubert Kordeczka, kl. VI – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

„Pamięci Świętego Jana Pawła II w setną rocznicę Jego urodzin” – Tomasz Watycha, kl.VI – Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu

 

Poezja w języku literackim

Nagroda:

„Moje zawierzenie” – Amelia Kulawik, kl.VI – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Graboszycach

„Biały Pielgrzym” – Klaudia Podkanowicz, kl.VI – Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu

„Nasz Janie Pawle II” – Jessica Strama, kl.VI – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 SPSK w Starem Bystrem

 

Wyróżnienia:

„Jan Paweł II” – Szymon Gonciarczyk, kl.VI Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 SPSK w Starem Bystrem

„Janie Pawle II” – Kacper Guńka, kl.VI – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 SPSK w Starem Bystrem

„Biały Pielgrzym z Polski” – Natalia Krzykawska, kl.IV –Szkoła Podstawowa w Kluczach

 

Proza w języku literackim

Nagroda:

„Kochany Janie Pawle II” – Sylwia Paw, kl. V – Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu

„Drogi Ojcze Święty” – Wiktoria Hornik, kl. V – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

„Karol Wojtyła” – Weronika Rzadkosz , kl. V – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

Wyróżnienia:

„Drogi Janie Pawle II” – Bartosz Stańdo

„Cztery Mamy” – Andrzej Turski, kl. IV – Szkoła Podstawowa w Podczerwonem

„Witaj Najczcigodniejszy Janie Pawle II” – Alicja Sobczak, kl. V – Szkoła Podstawowa w Odrowążu

 

KLASY VII – VIII

Poezja gwarowa

Nagroda:

„Totus Tuus” – Aleksandra Kordeczka, kl. VII – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

 

Poezja w języku literackim

Nagroda:

„Cały Twój” – Anna Gołdyn, kl. VIII – Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu

„Jan Paweł II” – Anastazja Bandyk, kl. VII – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

„Księga Prawdy” – Oliwia Stanek, kl. VII – Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu

Wyróżnienia:

„Jan Paweł II” – Maria Żołnierczyk, kl. VII – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

„Niebiańskie Zawołanie” – Kacper Antolak, kl. VII – Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu  

„Barka” – Przemysław Tokarz, kl. VIII – Szkoła Podstawowa w Pieniążkowicach

 

Proza w języku literackim

Nagroda:

„Święty Janie Pawle II” – Amelia Kudasik, kl. VIII – Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu

„Słowa Totus Tuus” – Martyna Majerska, kl. VII – Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu

„Kochany Ojcze Święty” – Nadia Knapczyk, kl. VIII – Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu

 

Wyróżnienia:

„Kochany Ojcze Święty” – Wiktoria Uran, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Zbydniowie

„Umiłowany Ojcze Święty” – Paulina Hajnos, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Pieniążkowicach

„Kochany Ojcze Święty” – Wojciech Satoła, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Zbydniowie

„Wywiad z p. M. Pędzimąż” – Zuzanna Kwak, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Pieniążkowicach

 

SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

Proza w języku literackim

Nagroda:

„Nie była Ewą z raju” – Ilona Kosiba, kl. II – Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach

„Przebaczenie ma znaczenie” – Faustyna Bobola, kl. II – Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach

 

DOROŚLI

Poezja gwarowa

Nagroda:

„Totus Tuus” – Antonina Łacek, Nowe Bystre

„O Świętym z Wadowic” – Jan Świder Zbójnik, Biały Dunajec

„Na klęckak” – Zofia Roj-Mrozicka, Zakopane

 

Wyróżnienie:

„W październikowy poniedziałek” – Janina Pawlikowska, Gliczarów Górny

 

Poezja w języku literackim

Nagroda:

„Totus Tuus” – Barbara Stożek, Mszana Dolna

„I cóż tam robisz” – Urszula Mika – TEATR po LATACH, Świątniki Górne

„Totus Tuus” – Urszula Drzyżdżyk–Dziudziel, Oświęcim

 

Wyróżnienia:

„Totus Tuus” – Helena Waśniowska – TEATR po LATACH, Świątniki Górne

„Cały Twój” – Alina Pukło – Wrząsowice

 

Proza gwarowa

Wyróżnienie:

„Poprawiny na wypasie” – Krystyna Blamek–Hyrkiel

 

Proza w języku literackim

Nagroda:

„Totus Tuus” – Zdzisława Karoń, Sieniczno

 

Wyróżnienie:

„Drogi Ojcze Święty Janie Pawle II” – Marianna Górna, Bielsko – Biała

 

Komisja podkreśla duże zainteresowanie konkursem i fakt, że Osoba i Dzieło Jana Pawła II są żywym źródłem inspiracji dla wielu osób, zarówno piszących gwarą, jak i w języku ogólnym. Szczególnie cieszy zainteresowanie dzieci i młodzieży, które nie miały już szczęścia bezpośredniego kontaktu ze Świętym z Wadowic, niemniej jury zachęca rodziców i opiekunów – dziękując im za trud wtajemniczania młodego pokolenia w życie i dokonania Karola Wojtyły – by namawiali swoich podopiecznych do bardziej samodzielnej pracy, nie wykonując jej za nich.

Jury:

Aniela Bafia

         Andrzej Jacek Nowak

       Bartłomiej Kudasik





Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 457
 

października

29

czwartek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.