Bezpłatne e-booki w POLONIE

Biblioteka Narodowa zachęca do lektury i pobierania e-booków w formatach MOBI lub EPUB z POLONY. Wszystkie tytuły są udostępniane bezpłatnie.

E-booki można pobrać z biblioteki cyfrowej POLONA bez konieczności logowania. Wyboru tytułów dokonali sami czytelnicy w głosowaniu w ubiegłym roku. Żeby pobrać e-booka z POLONY, wystarczy kliknąć w ikonę „Pobierz”, widoczną w prawym górnym rogu, i wybrać format (MOBI lub EPUB).

Wśród autorów publikacji znaleźli się wielcy klasycy literatury światowej (Michaił Bułhakow, Giovanni Boccaccio, Anatole France, Gustave Flaubert, Emile Zola, Oscar Wilde, Charles Dickens), filozofii (Epiktet, John Stuart Mill, Friedrich Nietzsche) czy literatury fantastycznej i przygodowej (Walter Scott, Edgar Wallace, Thomas Mayne Reid). Ulubieńcem czytelników okazał się Tadeusz Boy-Żeleński. Na listę przygotowanych e-booków trafiły też utwory czołowych polskich publicystów i komentatorów kultury (Stanisław Brzozowski, Karol Irzykowski, Kazimiera Bujwidowa, Andrzej Niemojewski) czy wielkich poetów, nie zabrakło jednak autorów poradników, twórców literatury dla dzieci i młodzieży czy znanych podróżników. Wreszcie w zestawieniu znalazło się miejsce na książkowe ciekawostki i kurioza stanowiące obyczajowe dokumenty minionych epok. Ich odkrywanie pozostawiamy Państwu.

LITERATURA DLA DZIECI

LITERATURA PIĘKNA: PROZA

ROZMAITOŚCI

POEZJA

PORADNIKI

PRZEWODNIKI

RELACJE Z PODRÓŻY

SENSACJA. FANTASTYKA. PRZYGODA

drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 1973

września

Copyright © 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.