Wyniki XXV jubileuszowego Festiwalu Papieskiego - konkurs literacki

Prezentujemy wyniki konkursu literackiego organizowanego w ramach XXV jubileuszowego Festiwalu Papieskiego. W tym roku nadesłano 50 prac literackich. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Jury przy ocenie prac zwracało szczególną uwagę na temat konkursu, czyli Promieniowanie ojcostwa. Uroczyste wręczenie odbędzie się w trakcie XXV Festiwalu Papieskiego tj. w dniu 14 października 2018 (niedziela) w Gminnej Auli przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu o godz. 11:30.

Serdecznie zapraszamy laureatów.

Protokół konkursu literackiego – XXV jubileuszowy Festiwal Papieski

Jury w składzie:

Przewodniczący: Aniela Bafia – kronikarka Poronina, członek Związku Podhalan O/Poronin

Zofia Mieszczak –poetka ludowa, członek Związku Podhalan O/Biały Dunajec

Bernadetta Zarycka – wicedyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Czerwiennem

DOROŚLI:

Poezja w języku literackim:

1. Emilia Berndsen – Sułkowice „Słowo o ostatnich 40 latach przed Jubileuszem setnej rocznicy odzyskania niepodległości”

1. Stanisław Sikor – Kęty „Promieniowanie ojcostwa”

2. Marianna Machlowska – Kraków „Promieniowanie Ojcostwa Papieża Św. Jana Pawła II”

2. Marianna Górna – Bielsko-Biała „Do Ojca Świętego Jana Pawła II”