XXIII Festiwal Papieski - wyniki konkursu literackiego

Prezentujemy wyniki konkursu literackiego organizowanego w ramach XXIII Festiwalu Papieskiego. W tym roku nadesłano 60 prac literackich. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Jury przy ocenie prac zwracało szczególną uwagę na temat konkursu, czyli „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Uroczyste wręczenie odbędzie się w trakcie XXIII Festiwalu Papieskiego tj. w dniu 22 października 2016 (sobota) w Auli ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu około godz. 11.30-12.00. Serdecznie zapraszamy laureatów.

Protokół konkursu literackiego - XXIII Festiwal Papieski

Jury w składzie:

Przewodniczący: Aniela Bafia – kronikarka Poronina, członek Związku Podhalan o/Poronin

Zofia Mieszczak – poetka ludowa, członek Zarządu Związku Podhalan w Białym Dunajcu

Bernadetta Zarycka- dyrektor Katolickiego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Czerwiennem

DOROŚLI:

Poezja w języku literackim:

1. Maria Nowak – Brzeszcze „Iskra Miłosierdzia”

1. Urszula Drzyżdżyk - Dziudziel – Oświęcim „O Miłosierdziu”

2. Helena Waśniowska – Świątniki Górne „Ojciec Święty Jan Paweł II”

3. Sylwia Fitak – Czarny Dunajec „Świadek Miłosierdzia”

Wyróżnienia: