Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Zapraszamy do korzystania z e-booków - libra.ibuk.pl
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj21
Wczoraj90
W tym tygodniu394
W tym miesiącu2165
Ogółem177976
Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Pomieszczenia Biblioteki

XVIII Festiwal Papieski w Białym Dunajcu

Protokół z przesłuchań konkursowych XVIII Festiwalu Papieskiego z dnia 22 października 2011r. Prezentujemy również wyniki konkursów plastycznego i literackiego. Zobacz galerię zdjęć.

 

Jury w składzie:

Andrzej Jacek Nowak- Wójt Gminy Biały Dunajec

Marzena Bąk –wizytator Kuratorium Oświaty- Delegatura w Nowym Targu

Jadwiga Bartosz- Instruktor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zakopanem

Aniela Bafia - kronikarka Poronina, członek Związku Podhalan  w Poroninie

Janina Bentkowska- członek Związku Podhalan O/ Biały Dunajec

Józefa Wrzesień - sekretarz Związku Podhalan O/ Biały Dunajec

Jarosław Błażusiak - redaktor portalu internetowego Laudate

Henryk Musa „Kot” – Poeta i działacz kaszubski

 

po przesłuchaniu recytatorów, poetów, solistów, grup śpiewaczych i teatralnych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

 

Kategoria: grupy śpiewacze- Szkoła Podstawowa

1.Schola STA ALLEGRO ze Skawy
2. Grupa śpiewacza ze Szkoły Podstawowej w Odrowążu
2. Grupa śpiewacza Związku Podhalan w Dziale
3. Zespół Bachledówka z Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w Czerwiennem

Wyróżnienie:

Grupa śpiewacza „Małe Brzegowianki” z Brzegów (grupa starsza)

 

Kategoria: grupy śpiewacze- Gimnazjum

1. Zespół Pieśni i Tańca „Juhasy” ze Szczawnicy
2. Grupa śpiewacza z Zespołu góralskiego Odrowązianie z Odrowąża
3. Bystrzanki z Gimnazjum w Starem Bystrem

 

Kategoria: grupy śpiewacze- dorośli
1. Kapela Tęcza z Maszkowa
1. Góralski Chór „Jaworczanie” z Jaworek
2. Chór „Akord” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Żywcu
3. „Mszanianki” z Mszany Dolnej

Wyróżnienie: siostry Wojciechowskie z Teatru Regionalnego w Krakowie

 

Kategoria: grupy teatralne

1. Zespół Teatralny „Bez nazwy” z Gimnazjum w Załucznem
2. Grupa teatralna „Krokusy” z ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu
3. Grupa teatralna (kl. III gimn.) ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

 

Kategoria: śpiew solowy- Szkoła Podstawowa

1. Michał Zubek z Zespołu regionalnego „Mali Brzegowianie” z Brzegów
2. Weronika Kowalczyk z Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w Czerwiennem
2. Olimpia Kwiatkowska z ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu
3. Zuzanna Skowrońska- uczennica Szkoły Podstawowej w Sromowcach Wyżnych i Społecznego Ogniska Muzycznego w Szczawnicy

Wyróżnienie: Klaudia Kapuściak z Podszkla

 

Kategoria: śpiew solowy- Gimnazjum

1. Iwona Stopka z Gimnazjum w Czarnym Dunajcu
2. Natalia Bużek z ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu

 

Kategoria: śpiew solowy -dorośli

1. Izabela Bryja- uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu, członek Zespołu Pieśni i Tańca Juhasy w Szczawnicy
2. Ewa Marta Zachwieja- solistka Zespołu Pieśni i Tańca Juhasy w Szczawnicy i Góralskiego Chóru Jaworczanie z Jaworek
3. Barbara Stożek z Mszany Dolnej

 

Kategoria: recytacja- Szkoła Podstawowa


1. Bartłomiej Haładyna z ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu
2. Dominika Kościelniak z Podszkla
3. Ewelina Bafia z Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w Czerwiennem

Wyróżnienie:
Agnieszka Bryja ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starem Bystrem
Maria Lassak z ZSPiG w Zębie
Klaudia Molanda z ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu

 

Kategoria: recytacja - Gimnazjum

1. Małgorzata Górz z ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu
2. Anna Gal z Gimnazjum w Załucznem
3. Jolanta Bednarz z Publicznego Gimnazjum w Starem Bystrem

Wyróżnienie:

Dominika Miśkowiec z Katolickiego Gimnazjum SPSK w Czerwiennem
Agnieszka Palenik z Podszkla

 

Kategoria: recytacja - dorośli

1. Wioletta Marszalik z Podszkla
2. Jolanta Gał – ZSZ w Nowym Targu
3. nie przyznano

 

Kategoria: recytacja utworów własnych – dorośli

1. Emilia Berndsen z Sułkowic
2. Urszula Drzyżdżyk-Dziudziel z Oświęcimia
3. Antonina Łacek z Nowego Bystrego
3. Ludwina Jarząbek z Boru

 

Nagrody specjalne:

Dawid Bobak z Zespołu Odrowązianie z Odrowąża
Michał Zubek z Zespołu regionalnego „Mali Brzegowianie” z Brzegów
Małgorzata Górz z ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

 

 

Protokół konkursu plastycznego XVIII Festiwalu Papieskiego

Jury w składzie:

Przewodniczący: Stanisław Gał- artysta, fotograf

Monika Stachowiec –artysta, instruktor zajęć plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

Bożena Świderska-Środa – artysta, instruktor zajęć ceramicznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

 

Kl. 0- Szkoła Podstawowa
Prace wykonane na papierze w technikach różnych

Nagroda

Andrzej Jarosz – Przedszkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich nr 1 w Starem Bystrem
Hubert Obrochta- Przedszkole SPSK nr 1 w Starem Bystrem
Małgorzata Ligas- Przedszkole SPSK nr 1 w Starem Bystrem
Jakub Sichelski- ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu

Wyróżnienie

Paulina Stachowiec- GOK Biały Dunajec
Praca zbiorowa pięciolatków z Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

 

Prace wykonane na szkle

Nagroda

Szymon Matyga- GOK Biały Dunajec
Blanca Pilaw- GOK Biały Dunajec

 

Kl. I-III – Szkoła Podstawowa
Prace wykonane na papierze w technikach różnych

Nagroda

Alicja Bancerz -kl. II, ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu
Damian Miśkowiec- kl. III, Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem
Dariusz Gał- kl. III, Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Dolnym
Joanna Pawlikowska- kl. III, ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu

Wyróżnienie

Julia Sikoń- kl. III, ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu
Martyna Staszel- kl. I, Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Dolnym
Łucja Bużek- kl. III, ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu
Karina Luberda- kl. II, Szkoła Podstawowa w Borze
Iwona Kukulak- kl. III, Szkoła Podstawowa w Borze
Praca grupowa uczniów z klasy I z Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK w Czerwiennem

 

Prace wykonane na szkle

Nagroda

Zofia Mrugała z Sierockiego, kl. III, GOK Biały Dunajec
Karolina Buksa z Sierockiego, kl. III, GOK Biały Dunajec

Wyróżnienie

Katarzyna Buksa z Sierockiego, kl. II, GOK Biały Dunajec
Adrian Stopka z Sierockiego, kl. II, GOK Biały Dunajec
Marzena Stopka z Sierockiego, kl. I, GOK Biały Dunajec
Alicja Parzątka, kl. III, GOK Biały Dunajec
Daniel Antoł, kl. I, GOK Biały Dunajec
Patryk Kopieć, kl. II, GOK Biały Dunajec

 

Kl. IV-VI - Szkoła Podstawowa
Prace wykonane na papierze w technikach różnych

Nagroda

Katarzyna Stachowiec- kl. IV, ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu
Sławomir Gil- kl. VI, Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem
Aleksandra Szczypkowska- kl. V, ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu
Natalia Wysocka- kl. IV, ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu
Honorata Miśkowiec- kl. VI, Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem

Wyróżnienie

Paulina Zarycka- kl. IV, Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem
Anna Mrugała- kl. IV, Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem
Szymon Maciata, kl. V, ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu
Kamila Podlipni, kl. IV, Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem

 

Prace wykonane na szkle

Nagroda

Zuzanna Szczypkowska- kl. IV, GOK Biały Dunajec
Aleksandra Szczypkowska- kl. V, GOK Biały Dunajec

Wyróżnienie za pracę z masy solnej

Michał Jarosz kl. IV, Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem

 

Kl. I-III – Gimnazjum
Prace wykonane na papierze w technikach różnych

Nagroda

Karolina Habas, kl. III gimn., ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu
Justyna Dudzik, kl. II gimn., ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu
Maurycy Cudzich, kl. I gimn., ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

Wyróżnienie

Maria Pańszczyk- kl. III gimn., ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu
Jolanta Dziadkowiec- Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK w Czerwiennem
Prace wykonane na szkleNagroda
Joanna Galica- kl. I gimn., GOK Biały Dunajec
Sylwia Sikora, kl. I gimn., GOK Biały Dunajec

 

Kategoria: Dorośli

Nagroda

Władysław Frączek z Limanowej- malarstwo olejne
Teresa Błażusiak- kl. II Liceum Plastyczne im. A. Kenara w Zakopanem- malarstwo olejne
Urszula Drzyżdżyk-Dziudziel z Oświęcimia- haft nićmi, koralikami, szkice na papierze
Helena Brodowska ze Starych Juch- malarstwo olejne
Jan Para z Białego Dunajca- szkic na papierze

Wyróżnienie

Anna Nosal-Tobiasz z Oświęcimia- technika malarska: akryl
Urszula Góra z Czeladźi- praca wykonana na papierze

 

Przyznano również następujące nagrody specjalne

Elżbieta Kałafut- Warsztat Terapii Zajęciowej „Perła” Szczawnica
Iwona Jabłońska - Warsztat Terapii Zajęciowej „Perła” Szczawnica
Krzysztof Adamczyk-Warsztat Terapii Zajęciowej „Perła” Szczawnica
Antonina Jankowska- Środowiskowy Dom Samopomocy Szczawnica
Edward Czajka- Środowiskowy Dom Samopomocy Szczawnica
Magdalena Dziatkowicz- Środowiskowy Dom Samopomocy Szczawnica
Grzegorz Leśnicki- Środowiskowy Dom Samopomocy Szczawnica
Praca grupowa uczniów kl. I,II,III- Szkoła Przysposabiająca do Pracy przy Katolickiej Szkole Podstawowej SPSK w Czerwiennem
Małgorzata Chramiec, kl. II, Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK w Czerwiennem
Tomasz Sikora, kl. III, Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK w Czerwiennem

Wyróżnienia

Sebastian Stopka, kl. V, Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem
Angelika Pabin, kl. I, Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK w Czerwiennem
Grzegorz Widlak, Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK w Czerwiennem
Monika Grobarczyk, kl. I, Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK w Czerwiennem
Szczepan Fąfrowicz, kl. III, Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK w Czerwiennem
Paweł Sroka, kl. I, Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK w Czerwiennem
Jędrzej Benedyk, kl. III, Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK w Czerwiennem
Praca grupowa: Karolina Kopińska i Brayan Ujwary, kl. II, Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK w Czerwiennem
Marzena Gaber, kl. I, Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy SPSK w Czerwiennem
Karolina Chramiec, kl. III, Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy SPSK w Czerwiennem
Joanna Brzuchacz, kl. I, Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy SPSK w Czerwiennem

 

Protokół konkursu literackiego - XVIII Festiwal Papieski

Jury w składzie:

Przewodniczący: Mieczysław Mantyka – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem

Aniela Bafia – kronikarka Poronina, członek Związku Podhalan o/Poronin

s. Teresa Jóźwik Katechetka ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Marii Niepokalanej w Białym Dunajcu

 

DOROŚLI:
Poezja w języku literackim:

1. Stanisław Sikor z Kęt- „Człowiek modlitwy”
1. Anna Nosal-Tobiasz z Oświęcimia – „Ojcze Święty, Święty Janie Pawle II”
2. Urszula Drzyżdżyk-Dziudziel z Oświęcimia – „Moc modlitwy”
2. Maria Nowak z Brzeszcz- „Ojcze Święty”
3. Helena Cieciak z Osieku- „Papież Jan Paweł II Święty”

Wyróżnienia:

Barbara Marzec z Sosnowca- „Oda do wiersza…”
Aleksandra Rogala z Czeladzi – „Małymi krokami przez modlitwę”
Władysław Frączek z Limanowej- za cykl wierszy z pielgrzymek Jana Pawła II do kraju
Józefa Kalemba z Luborzycy za zbiór wierszy
Emilia Berndsen z Sułkowic- za zbiór wierszy

 

 Poezja gwarą:

1. Maria Stoch z Poronina- „Wróciłeś siy ku nom”
1. Antonina Łacek z Nowego Bystrego- „Prośba do Ojca Świętego Jana Pawła II”
2. Zofia Roj-Mrozicka z Zakopanego– „Prośby”
2. Ludwina Jarząbek z Boru – „Ojcu Świyntemu”
3. Jan Świder z Białego Dunajca – „Błogosławiony Jan Paweł II” za zbiór wierszy

Wyróżnienie:

Anna Sikoń Waluś z Szaflar- „Droga do świętości”

 

Proza w języku literackim:

1. Zdzisława Karoń z Sienicznej- „Jan Paweł II- człowiek modlitwy”
1. Jarosław Błażusiak z Brzegów- „Człowiek modlitwy- człowiek dobra”
2. Antonina Małysiak z Brzeszcz– „Jan Paweł II- apostoł modlitwy”
3. Barbara Stożek z Mszany Dolnej- „Spuścizna Jana Pawła II”

Wyróżnienie: Maria Stoch z Poronina

 

Proza gwarą:

1. Irena Grobarczyk z Zubrzycy Górnej- „W niebie i na ziymi”

 

Kategoria- prezentacja multimedialna:

Monika Ratułowska ze Szczawnicy- Zespół Szkół Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu- „Jan Paweł II- człowiek modlitwy”

 

MŁODZIEŻ SZKOLNA:
Proza w języku literackim:

Jakub Ratułowski – Warsztaty Terapii Zajęciowej „Perła’ w Szczawnicy – „Jan Paweł II- człowiek modlitwy”

 

Poezja w języku literackim:

miejsc 1,2,3 nie przyznano

Wyróżnienia:

Barbara Kamińska, kl. V, ZSPiG w Szaflarach- „Jan Paweł II”
Izabela Leśnicka, kl. V, ZSPiG w Szaflarach- „Błękitny pielgrzym”   
 
 
 
 
Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 3902
 
Copyright © 2018 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.