Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Zapraszamy do korzystania z e-booków - libra.ibuk.pl
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj21
Wczoraj90
W tym tygodniu394
W tym miesiącu2165
Ogółem177976
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Pomieszczenia Biblioteki

Wyniki konkursu literackiego - XXII Festiwal Papieski

Prezentujemy wyniki konkursu literackiego organizowanego w ramach XXII Festiwalu Papieskiego. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Jury przy ocenie prac zwracało szczególną uwagę na temat konkursu, czyli "Jan Paweł II - "Patron Rodziny". Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w trakcie XXII Festiwalu Papieskiego tj. w dniu 22 października 2015(czwartek) w Auli ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu około godz. 11.30- 12.00. Serdecznie zapraszamy laureatów.

 


Protokół konkursu literackiego - XXII Festiwal Papieski

Jury w składzie:

Przewodniczący: Aniela Bafia – kronikarka Poronina, członek Związku Podhalan o/Poronin

Janina Bentkowska – członek Związku Podhalan O/Biały Dunajec

Józefa Wrzesień- członek Związku Podhalan O/Biały Dunajec

 

DOROŚLI:

Poezja w języku literackim:

       1. Sylwia Fitak – LO SPSK w Czarnym Dunajcu „Wartość człowieka”

       2. Robert Piszcz – Nowy Targ „Polski Patron Rodziny”

       3. Urszula Drzyżdżyk – Dziudziel – Oświęcim „Tajemnica zerwanych więzi”

Wyróżnienia:

       Maria Nowak z Brzeszczy

       Stanisław Sikor z Kęt

       Halina Kawecka z Siewierza

       Urszula Omylińska z Bielska Białej

      Weronika Włodarczyk z Brzeszcza

     Andrzej Czernik z Białego Dunajca

    Józef Łanoszka z Biskupic

     Jadwiga Kubiczek z Hektar

     Helena Waśniowska z Wrząsowic

     Krytyna Dulak- Kulej z Zagród/Piwnicznej

 

Poezja gwarą:

     1. nie przyznano

     2. Antonina Łacek z Nowego Bystrego „Wyndrowiec”

     3. Zbigniew Długosz z Murzasichla „Nas patron kochany”

Wyróżnienia:

     Maria Stoch z Poronina

     Zofia Roj Mrozicka z Zakopanego

     Anna Waluś – Sikoń z Szaflar

     Ludwina Jarząbek z Boru

     Jan Świder z Białego Dunajca

 

Proza w języku literackim:

     1. Urszula Góra z Czeladzi „Patronie Rodziny..”

     1. Jakub Ratułowski ze Szczawnicy „Jan Paweł II- Patron Rodziny”

     2. Barbara Stożek z Mszany Dolnej „Święty Jan Paweł II – Patron Rodziny”

     3.Anna Nosal – Tobiasz z Oświęcimia „Jan Paweł II – Patron Rodziny”

Wyróżnienia:

     Krzysztof Jezierski z Chojnic

     Jarosław Błażusiak z Brzegów

     Zdzisława Karoń z Sieniczna

     Krystyna Jesa Wąsak z Przytkowic

 

MŁODZIEŻ SZKOLNA

Proza – klasy od I-III Gimnazjum:

   1. Maryna Hurkała – Publiczne Gimnazjum ks. Pr. J. Tischnera w Szczawnicy „Drogi Janie Pawle II”

   2. Paulina Zarycka – Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK w Czerwiennem „Jan Paweł II- Patron Rodziny”

   3. Natalia Mrowca - Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK w Czerwiennem „Kochany Ojcze Święty”

Wyróżnienie:

     Anna Mrugała - Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK w Czerwiennem „21:37, 2 kwietnia”

 

Proza – klasy IV-VI Szkoły Podstawowe:

   1. Katarzyna Lenart – Szkoła Podstawowa w Odrowążu „Święty Janie PawleII”

   2. Katarzyna Możdżeń - Szkoła Podstawowa w Odrowążu „Drogi Janie Pawle II”

   3. Weronika Pępkowska - Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem „List do Jana Pawła II”

Wyróżnienia:

   Iwona Lenart - Szkoła Podstawowa w Odrowążu

   Wiktoria Dudzik – ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

   Angelika Barnaś – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem

   Paulina Bielańska - Szkoła Podstawowa w Odrowążu

 

Poezja – język literacki- klasy IV-VI Szkoła Podstawowa:

     1.Aneta Barnaś – Katolicka Szkoła Podstawowa w Czerwiennem „Słowiański Papież”

     2. Martyna Błęka- Szkoła Podstawowa w Odrowążu „Drogowskaz Rodziny”

     3. Marta Gał - Katolicka Szkoła Podstawowa w Czerwiennem „Patronie rodzin”

Wyróżnienie:

   Adam Fryźlewicz - Szkoła Podstawowa w Odrowążu

 

Poezja gwarą – klasy IV-VI Szkoła Podstawowa

1. Karolina Król - Szkoła Podstawowa w Odrowążu „Nas Patron”

2. Daniel Myrda - Szkoła Podstawowa w Odrowążu „Jan Paweł II”

 

Klasy I-III Szkoła Podstawowa

   1.Andrzej Styrczula – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem

   2. Martyna Dziedzic - Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem

   3. Klaudia Wyroba - Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem

Wyróżnienia:

   Ewelina Rapacz - Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem

   Aleksandra Kordeczka - Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem

   Bartłomiej Brzuchacz - Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem

   Grzegorz Rafacz - Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 1786
 
Copyright © 2018 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.