Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Zapraszamy do korzystania z e-booków - libra.ibuk.pl
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj21
Wczoraj90
W tym tygodniu394
W tym miesiącu2165
Ogółem177976
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Pomieszczenia Biblioteki

Wyniki XIV Festiwalu Papieskiego

Prezentujemy wyniki z przesłuchań konkursowych XIV Festiwalu Papieskiego z dnia października 2007 r.

Jury w składzie:

1. Andrzej Jacek Nowak – Wójt Gminy Biały Dunajec – przewodniczący jury

2. Jadwiga Bartosz - Instruktor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zakopanem

3. ks. Marcin Meres - wikary Parafii p.w. Świętej Marii Magdaleny w Poroninie

4. Janina Bentkowska - Viceprezes Związku Podhalan O/Biały Dunajec

5. Aniela Bafia - kronikarka Poronina

6.Zofia Mieszczak - poetka z Białego Dunajca, instruktor Zespołu Biołodunajcanie z Białego Dunajca

 

po przesłuchaniu recytatorów, gawędziarzy, poetów, chórów, grup śpiewaczych i teatralnych oraz montaży poetyckich postanowiło przyznać następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:


Recytatorzy – młodsi

I m. – Klaudia Białoń – lat 5 Zespół „Biołodunajcanie”


Recytatorzy – Szkoły Podstawowe

I miejsce – Krzysztof Dorula - Kl. I,  Szkoła Podstawowa nr 4 Zakopane Olcza

II m. –  Małgorzata Górz - kl. V, ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

II m. –  Anna Kęsek - Kl. V a, ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu

III m. -  Łukasz Budz - Kl. II Szkoła Podstawowa nr 4 Zakopane Olcza

IV m.    Sylwia Gut - kl. VI, ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

IV m. – Katarzana Antoł - Kl. VI,  ZSPiG w Sierockiem

V m. –  Joanna Niedospał - Szkoła Podstawowa Podszkle

VI m. – Dorota Wirmańska - Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK w Czerwiennem


Recytatorzy – Gimnazja

I m. –   Ewa Pawlikowska - Kl. II gimn. - Gimnazjum w Załucznem

I m. –   Michał Pawlikowski - Kl. III a gimn.,  ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu

II m. – Dorota Nocoń - Kl. III gimn.,  ZSPiG w Poroninie

III m. - Klaudia Harbut- Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK w  Czerwiennem

IV m. –Wioletta Marszalik – Szkoła Podstawowa Podszkle

V m. – Weronika Krupa - Kl. I gimn. ZSPiG Sierockie

 

Recytatorzy – dorośli

Wyróżnienie – Katarzyna Lisz - Kl. I Liceum Salezjańskie w Czarnym Dunajcu


Poeci recytujący własne wiersze

I m. – Władysław Szepelak z Bielanki


Chóry i grupy śpiewacze

I m.chór „CANTABILE” ze Słomnik k. Krakowa

II m. – Zespół „MALI WITOWIANIE

III m. – Szkoła Podstawowa w Zębie

IV m. – Zespół „MELANOJA” z Bachledówki – Czerwiennego

V m. – Zespół z Podszkla

VI m. – grupa śpiewacza z Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK z Czerwiennego

VII m. grupa śpiewacza ZSPiG z Bańskiej Wyżnej

VIII m. Zespół „EMMANUEL” z Czerwiennego


Śpiew solowy

I m. - Anna Kułach - ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu

II m. - Katarzyna Kosek - ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu


Grupy teatralne i montaże poetyckie

I m. – ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

II m. ZSPiG w Sierockiem

III m. Katolicka Szkoła Podstawowa w Zakopanem


Wyniki z konkursu literackiego XIV Festiwalu Papieskiego

Kategoria: dzieci i młodzież

Jury:

  1. Aniela Bafia - kronikarka Poronina
  2. Zofia Mieszczak - poetka z Białego Dunajca, instruktor Zespołu Biołodunajcanie z Białego Dunajca
  3. Siostra Teresa Jóźwik – katechetka ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Maryi Niepokalanej w Białym Dunajcu  Kat.


Szkoły Podstawowe: Kl. IV-VI

Poezja

   1.  Izabela Guroś,  kl. VI SP nr 10 Nowy Targ

   2.  Aneta Cudzich, kl. V a, ZSPiG nr 1 Biały Dunajec

   2.  Maria Pańszczyk, kl. V b, ZSPiG nr 1 Biały Dunajec

   2.  Sylwia Pawlikowska, kl. V a, ZSPiG nr 1 Biały Dunajec

   3.  Kamila Topór, kl. V a, ZSPiG nr 1 Biały Dunajec

   4.  Sylwia Gut, kl. VI, ZSPiG nr 2 Biały Dunajec,

 

Kat. Szkoły Podstawowe: Kl. IV-VI

Proza

  1. Maria Pańszczyk, kl. V b, ZSPiG nr 1 Biały Dunajec

  2. Anna Staszel, kl. V b, ZSPiG nr 1 Biały Dunajec

  3. Katarzyna Chowaniec, SP Gliczarów Dolny i Urszula Rapacz, kl. V, SPSP nr 1 Stare Bystre

 

Kat. Gimnazjum: Kl. I-III

Poezja

    1. Katarzyna Zarycka, kl  I G, PG SPSK Stare Bystre

    2. Ewa  Duda, Publiczne Gimnazjum w Szczawnicy

        Karolina Maciata, kl. II. ZSPiG nr 2 Biały Dunajec

        Zofia Gał, kl. II, Publiczne Gimnazjum SPSK w Starem Bystrem

    3. Joanna Cudzich, kl. III ZSPiG Skrzypne

        Magdalena Galica, kl II, ZSPiG nr 2 Biały Dunajec

        Magdalena Rzadkosz, kl. II a,  ZSPiG nr 1 Biały Dunajec         

        Joanna Mrugała, kl. II, ZSPiG Skrzypne

    4. Anna Rusnak, kl. II a, ZSPiG nr 1 Biały Dunajec

        Marta Ligas, kl  II G, PG SPSK Stare Bystre

        Małgorzata Graca, II, ZSPiG nr 2 Biały Dunajec

 

Kat. Gimnazjum: Kl. I-III

Proza

  1. Tomasz Granat, kl. III, ZSPiG w Sierockiem

     1.   Natalia Chlebek, kl. II, PG SPSK Stare Bystre


Wyniki z konkursu literackiego XIV Festiwalu Papieskiego

Kategoria: dorośli

Jury:

  1. Mieczysław Mantyka - Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zakopanem
  2. ks. Marcin Meres - wikary Parafii p.w. Świętej Marii Magdaleny w Poroninie
  3. Wanda Szado-Kudasikowa – poetka

 

Poezja

Pisane gwarą:

  1. Zofia Roj-Mrozicka

  1. Władysław Szepelak

  2. Anna Sikoń Waluś

  3. Ludwina Jarząbek

     3.  Anna Lenart

     4. Wojciech Chowaniec Bulcyk

 

Pisane w języku literackim

1.    Krzysztof Kokot, „Na dachu Orawy

1.    Protazy Cebo – Członek Klubu Literackiego Widmo ze Sławkowa

1.    Klara Marzec - Członek Klubu Literackiego Widmo ze Sławkowa

1.    E. Luter

2.    Ewa Kubisa

2.    Władysław Selwa

3.    św. pamięci Stanisława Nawrocka

4.    Czesław Lerka

4.    Elwira Maria Ożarowska-Boczkowska

 

Proza

1.   Kinga Sordyl

1.   Zdzisława Karoń

1.   Anna Sikoń Waluś

1.   Zuzanna Janina Frys

2.   Józef Komar

3.   Elwira Maria Ożarowska-Boczkowska

3.   Władysław Frączek

 

Scenka teatralna

1.    Monika Ratułowska – Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie, Szczawnica,

2.    Andrzej Czernik


Wyniki z konkursu fotograficznego XIV Festiwalu Papieskiego

Jury:

  1. Stanisław Gał –artysta, fotograf
  2. Józef Cachro - rzeźbiarz z Szaflar
  3. Monika Stachowiec –instruktor zajęć plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

Wyniki:

  1. Anna Słodyczka – za zbiór zdjęć Zespołu „Bachledówka” podczas audiencji u Ojca Świętego Jana Pawła II, Rzym - 1997 r.
  1. Krzysztof Gocał – za wykonanie zdjęć z Pielgrzymki Jana Pawła II pod Krokwią i drogi  papieskiej

        Janusz Pilny – nagroda specjalna

Wyróżnienia:

Barbara Gałdyś, Maria i Stanisław Kułachowie z synem Dawidem, Siostra Helena Cudzich, Monika Stachowiec, Małgorzata Budzińska, Zofia Mieszczak, Krystyna Łapka, Anna Pardel Butor, Zofia Rusnak.




2010-09-21 16:59:22
Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 4141
 
Copyright © 2018 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.