Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj81
Wczoraj67
W tym tygodniu81
W tym miesiącu1300
Ogółem183558
Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Wyniki XV Festiwalu Papieskiego

Protokół z przesłuchań konkursowych XV Festiwalu Papieskiego z dnia października 2008 r.

Jury w składzie:

Andrzej Jacek Nowak - Wójt Gminy Biały Dunajec
ks. Marcin Meres - wikary Parafii p.w. Świętej Marii Magdaleny w Poroninie
Aniela Bafia - kronikarka Poronina
Marzena Bąk – polonistka, wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura w Nowym Targu
Józefa Wrzesień - Sekretarz Zarządu Związku Podhalan O/ Biały Dunajec
Zofia Mieszczak - członek Zarządu Związku Podhalan O/ Biały Dunajec
 

po przesłuchaniu recytatorów, poetów, solistów, grup śpiewaczych i teatralnych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:


Kategoria : Grupy śpiewacze -Dorośli

1. Białcanie

2. Zofia Papież, Wanda Sadłowska, Anna Lenart z Rabki

3. Gminna Kapela Ludowa Maszkowianie


Kategoria: Grupy śpiewacze - Gimnazjum

1. Grupa z Zespołu Odrowążanie
1.  Mali Białcanie


Kategoria: Grupy śpiewacze - Szkoła Podstawowa

1. Kapela Mrowców z Szaflar

1. Grupa śpiewacza z Karoliną Sypniewską S.P. nr 2 Zakopane

2. Mali Białcanie

2. Justyna Dusza i Anna Gał z Odrowąża

3.  Grupa muzyczna z Odrowąża

 

Wyróżnienie

Maria Błęka i Monika Wydro - Katolicka SP w Zakopanem


Kat. Recytatorzy – Szkoła Podstawowa

1. Katarzyna Korycińska SP nr 2 Zakopane

1. Krzysztof Dorula SP nr 4 Olcza

2. Katarzyna Cudzich ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

2. Marcin Blicharski ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

3. Ewa Stoch z ZSPiG  w Poroninie

 

Kat. Recytatorzy – gimnazjum

1. Ewa Pawlikowska Załuczne

1. Halina Skupień ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

2. Andrzej Skupień z ZSPiG w Gliczarowie Górnym

3. Natalia Olszewska z II Publiczego Gimnazjum w Szczawnicy

3.  Renata Kukuc ZSPiG nr 1 Biały Dunajec

 

Kat. Recytatorzy – Dorośli

1.  Janina Pawlikowska wraz z córką Stanisławą Bernadettą Pawlikowską

2.  Dorota Nocoń

3.  Maria Stoch

 

Kat. Grupy teatralne – Szkoła Podstawowa

 Wyróżnienie- Małe Podhale ZSPiG nr 2 Biały Dunajec

Kat. Grupy teatralne – gimnazjum

 1.      Zespół teatralny „Bez nazwy” z Załucznego

2.      Grupa teatralna z ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

 

Kat. śpiew solowy – Szkoła Podstawowa  

1.      Aleksandra Hulbój S.P. nr 2 Zakopane  

1.      Wojciech Mrowca (lat 7) z Szaflar  

2.      Karolina Cachro ZSPiG nr 2 Biały Dunajec

3.      Ewelina Gąsienica ZSPiG nr 2 Biały Dunajec

3.      Klaudia Białoń – lat 6 z Białego Dunajca

 

Kat. śpiew solowy – gimnazjum

1. Anna Kułach

2. Lucyna Grela z Podszkla


Protokół z konkursu literackiego XV Festiwalu Papieskiego

Kategoria: dzieci i młodzież

Jury:

  1. Przewodnicząca - Aniela Bafia - kronikarka Poronina
  2. Zofia Mieszczak - poetka z Białego Dunajca, instruktor Zespołu Biołodunajcanie z Białego Dunajca
  3. Siostra Teresa Jóźwik – katechetka ze Zgromadzenia Sióstr     Służebniczek Marii Niepokalanej w Białym Dunajcu

Szkoła Podstawowa - kl. IV-VI

Poezja

  1. Maria Pańszczyk kl. VI ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu, „W Tatrach”

  2. Aneta Cudzich kl. VI ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu, „Choć odszedł jest z nami”

  3. Natalia Zwierz kl. VI ZSPiG w Maruszynie Dolnej, „Podziękowanie”

     3.   Julia Szymusiak kl. IV Szkoła Podstawowa w Odrowążu, „Dzisiaj dziękujemy”

Proza

  1. Katarzyna Sikora kl. VI SP Gliczarów Dolny, „Kochany Ojcze Święty”

  2. Maciej Bafia kl. V SP Gliczarów Dolny, „Drogi Ojcze Święty”

  3. Marzena Rączka kl. V SP Gliczarów Dolny, „Drogi Ojcze Święty nasz najukochańszy gazdo Podhala”

 

Gimnazjum: kl. I-III

Poezja  

1.   Joanna Mrugała kl. III gimn. ZSPiG Skrzypne, „ Dziękujemy za to że byłeś”

2.   Agata Cicha kl. kl. I gimn ZSPiG w Maruszynie Dolnej, „Janiy Pawle Polski Papieżu”

2.   Zofia Gał kl. III gimn. PG SPSK Stare Bystre, „Drogi Ojcze Święty”

3.   Anna Cudzich kl. II gimn. ZSPiG Skrzypne, „Nas umiłowany”

3.   Paweł Gubała kl. I gimn ZSPiG w Maruszynie Dolnej, „Jan Paweł II”


Proza  

1.    Natalia Chlebek kl. III gimn. PG SPSK Stare Bystre, „Drogi Ojcze Święty”

2.    Natalia Olszewska kl. III Gimnazjum Publiczne w Szczawnicy, Jan Paweł II – wychowawca młodych”


Scenka teatralna

1. Monika Ratułowska Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie w Szczawnicy, „Jan Paweł II – wychowawca młodych


Praca

1. Jakub Ratułowski Gimnazjum Publiczne w Szczawnicy, „Sięgnijmy do pism Jana Pawła II” – najważniejsze słowa Jana Pawła II i Benedykta XVI do młodzieży


Protokół z konkursu literackiego XV Festiwalu Papieskiego

Kategoria: Dorośli

Jury:

1. Przewodniczący- Mieczysław Mantyka - Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zakopanem

2. ks. Marcin Meres - wikary Parafii p.w. Świętej Marii Magdaleny w Poroninie


Poezja :

-pisane w języku literackim:

1.      Władysław Szepelak „Wiersze” – całokształt twórczości

1.      Helena Waligóra „Przyjaciel młodzieży”, „Tęcza w Oświęcimiu”

1.      Józef Komar „Karolu- gdzie jesteś?”

2.      Sylwia Toczyska „Jan Paweł II w Tatrach”

2.      Krystyna Dulak- Kulej „Rozmyślania przy grobie J.P. II”

3.      Weronika Włodarczyk „Krzyż na Giewoncie”, „Śladami Ojca Św. Jana Pawła II”

3.      Sława Czarnecka „ Powiernicy dziedzictwa Jana Pawła II”

3.      Andrzej Czernik „Na nowy czas”

4.      Józefa Kwiatkowska „ List do nieba”

 

-pisane gwarą:

1.      Anna Waluś „Polskie słonko wiary”

1.      Anna Lenart „Piękny ten świat

2.      Zofia Roj Mrozicka „ Pustka”

3.      Maria Stoch „ Do Jana Pawła II”


Proza:

1.      Małgorzata Kranc „Kochany Ojcze Święty”

2.      Zdzisława Karoń „Papież Jan Paweł II będzie z nami zawsze”

3.      Władysław Frączek „Modlitwa Kombatantów”


Protokół konkursu plastycznego XV Festiwalu Papieskiego

Jury w składzie:

1. Przewodniczący: Stanisław Gał- artysta, fotograf

2. Joanna Borowicz- rzeźbiarka z Nowego Targu

3. Józef Cachro- rzeźbiarz z Szaflar

4. Janusz Tycner- grafik ze Suchego

 

Specjalna nagroda

Karolina Baran - 4 lata Stare Bystre

 

Kl. 0 - Szkoła Podstawowa

  • Prace wykonane na papierze w technikach różnych
  1. Kamila Stachoń kl. „0” SP 4 Zakopane
  2. Stanisław Stachoń kl. „0” SP 4 Zakopane
  3. Marcelina Michalec kl. „0” SP nr 4 Zakopane
  • Prace wykonane na szkle
  1. Aleksandra Skowyra kl. „0” „Jutrzenka”
  2. Justyna Sikora kl. „0” „Jutrzenka”
  3. nie przyznano


Kl. I-III – Szkoła Podstawowa

  • Prace wykonane na papierze w technikach różnych
     1. Stanisław Ligas kl. I SP nr 4 Zakopane
     2. Joanna Jarząbek kl. III SP Gliczarów Dolny
     3. Aleksandra Michalik kl. III SP nr 2 Zakopane
  • Prace wykonane na szkle
  1. Jakub Bachleda Szeliga kl. III „Jutrzenka”
  2. nie przyznano
  3. nie przyznano


Kl. IV-VI - Szkoła Podstawowa

  • Prace wykonane na papierze w technikach różnych
     1. Aleksandra Gabryś kl. V SP nr 5 Zakopane
     2. Katarzyna Sikora kl. VI SP Gliczarów Dolny
     2. Mateusz Bukowski kl. V ZSPiG nr 2 Biały Dunajec
     3. nie przyznano

Wyróżnienie

Magdalena Stępień kl. IV SP 5 Zakopane
Jadwiga Pieróg Kl. V SP Odrowąż
Patrycja Takuśka SP 1 Stare Bystre
Izabela Kusper kl. VI SP Podszkle
  • Prace wykonane na szkle
  1. Ewelina Gąsienica kl. V GOK Biały Dunajec
  2. Jacek Chowaniec kl. IV SP Gliczarów Dolny
  3. Marzena Rączka, kl. SP Gliczarów Dolny


Kl. I-III – Gimnazjum

  • Prace wykonane na papierze w technikach różnych
     1. nie przyznano
     2. Marcin Stoch Gimnazjum w Załucznem
     2. Anna Żołnierczyk  Katolickie Gimnazjum Integracyjne w Czerwiennem
     3. Aneta Pańszczyk kl. III ZSPiG Sierockie
     3. Monika Król kl. III Katolickie Gimnazjum Integracyjne w Czerwiennem

 

  • Prace wykonane na szkle
  • Rzeźba
  1. Justyna Smalec kl. I gimn. SP Gliczarów Dolny
  2. nie przyznano
  3. nie przyznano
  1. Grzegorz Zachwieja kl. III Gimnazjum Publiczne w Szczawnicy
  2. nie przyznano
  3. nie przyznano

Prezentacja multimedialna

  1. Edyta Kaperska kl. I Prywatne Technikum Hotelarskie w Zakopanem

Dorośli:

Wyróżnienie: Władysław Frączek

Zdjęcia: Stanisław Gał

 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 4254
 

listopada

19

poniedziałek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2018 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.