Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Zapraszamy do korzystania z e-booków - libra.ibuk.pl
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj21
Wczoraj90
W tym tygodniu394
W tym miesiącu2165
Ogółem177976
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Pomieszczenia Biblioteki

XVII Festiwal Papieski - wyniki

Protokół z przesłuchań konkursowych XVII Festiwalu Papieskiego z dnia 17 października 2010r.


Jury w składzie:

Andrzej Jacek Nowak- Wójt Gminy Biały Dunajec

Marzena Bąk –wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura  w Nowym Targu

Aniela Bafia - kronikarka Poronina, członek Związku Podhalan  w Poroninie

Jadwiga Bartosz- Instruktor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zakopanem

Jarosław Błażusiak - Redaktor portalu internetowego Laudate

Janina Bentkowska- Zarząd Główny Związku Podhalan

Józefa Wrzesień - Sekretarz Zarządu Związku Podhalan O/ Biały Dunajec

po przesłuchaniu recytatorów, poetów, solistów, grup śpiewaczych i teatralnych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:


Kategoria: Soliści Szkoła Podstawowa

1.       Michał Zubek z Brzegów

1.       Wojciech Mrowca z Szaflar

2.       Iwona Stopka z Wróblówki

3.       Dorota Szuba z Piekielnika


Kategoria: Soliści Gimnazjum

1.       Natalia Bużek z Białego Dunajca

2.       Anna Kułach z Białego Dunajca


Kategoria: Soliści Dorośli

1.       Barbara Stożek z Mszany


Kategoria: Recytacja Szkoła Podstawowa

1.       Jan Bystrzycki  z Zakopanego

2.       Dominik Kalata z Białego Dunajca

3.       Angelika Waliczek z Nowego Bystrego

3.       Anna Dmuchacz z Podszkla

Wyróżnienia:  Karolina Baran z Czerwiennego

                     Katarzyna Pietrzak z Brzegów


Kategoria: Recytacja Gimnazjum

1.       Renata Kukuc z Gliczarowa Dolnego

1.       Małgorzata Górz z Białego Dunajca

2.       Joanna Pawlikowska z Załucznego


Kategoria: Recytacja Dorośli

1.       Jadwiga Kubiczek z Siewierza


Kategoria: Recytacja Utworów Własnych

1.       Anna Gąsienica Giewont- Fryjewicz z Zakopanego

2.       Urszula Drzyżdżyk- Dziudziel z Oświęcimia

3.       Urszula Omylińska z Bielska-Białej

Wyróżnienia: Antonina Łacek z Nowego Bystrego

                    Weronika Włodarczyk z Brzeszcza


Kategoria: Grupa Śpiewacza Szkoła Podstawowa

1.       „Skrzypnianki” ze Skrzypnego

2.        „Mali Skrzypnianie” ze Skrzypnego

3.       „Biołodunajcanie” z Białego Dunajca

Wyróżnienia: „Małe Brzegowianki” z Brzegów

                    Duet: Iwona i Justyna Jarząbek z Bańskiej Niżnej


Kategoria: Grupa Śpiewacza Gimnazjum

1.       Kapela Mrowców z Mrowców

Wyróżnienie:    Duet Karolina Piszczek i Sylwia Strączek z Cichego


Kategoria: Grupa Śpiewacza Dorośli

1.       Zespół Wokalny Seniorów „Ale Babki” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Siewierzu

1.       Muzyka Janusza Pilnego z Leśnicy

2.       „Skrzypnianki” ze Skrzypnego

3.       Grupa śpiewacza z Nowego Bystrego


Kategoria: Grupa Teatralna

1.       Teatr Integracyjny z Czerwiennego

 

Protokół konkursu literackiego XVII Festiwal Papieski

Jury w składzie

Przewodniczący: Mieczysław Mantyka – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem

Aniela Bafia – kronikarka Poronina, członek Związku Podhalan o/Poronin

S. Teresa Jóźwik Katechetka ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Marii Niepokalanej w Białym Dunajcu

 

DOROŚLI: Poezja w języku literackim:

1.      Stanisław Sikor z Kęt „Oczekiwanie”

2.      Ks. Marcin Meres z Krakowa „Modlitwa o Odważną Świętość”

3.      Maria Lebdowiczowa z Piwnicznej-Zdroju „My solidarni”

Wyróżnienia:

Urszula Drzyżdżyk- Dziudziel z Oświęcimia „W hołdzie”

Karolina Jesa-Wąsak z Przytkowic „Najodważniejszy świata sterniku”

Urszula Góra z Czeladzi „Za złotymi wrotami”

Helena Cieciak z Osieku „Ojcze Święty - niosłeś miłość i pokój”

Weronika Włodarczyk Brzeszcze „Ojcu Świętemu”

Anna Nosal- Tobiasz z Oświęcimia


Poezja gwarą:

1.      Zofia Roj-Mrozicka z Zakopanego „Święty, Święty”

1.      Anna Gąsienica Giewont-Fryjewicz z Zakopanego „Mnichowe zbocowanie”

2.      Maria Stoch z Poronina „Do Jana Pawła II”

3.      Antonina Łacek z Nowego Bystrego „List do Ojca Św. Jana Pawła II”

Wyróżnienia:  Jan Świder z Białego Dunajca „Janowi Pawłowi II”

Władysław Szepelak z Bielanki „Prośba”


Proza w języku literackim:

1.      Zdzisława Karoń z Sienicznej „Jan Paweł II- Odwaga Świętości”

2.      Władysław Frączek z Limanowej „Najukochańszy Ojcze Święty”

3.      Jarosław Błażusiak z Brzegów „Zamiast felietonu: wspomnienie o Janie Pawle II”

3.      Krystyna Chromy z Przytkowic „Janie Pawle II- Ojczyzna w potrzebie”


Scenka teatralna:

Wyróżnienie: Monika Ratułowska z Szczawnicy- Zespół Szkół Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu

MŁODZIEŻ GIMNAZJALNA:


Proza w języku literackim:

1.      Maria Szczepaniak- Publiczne Gimnazjum im. Ks. J. Tischnera w Szczawnicy

1.      Anna Salamon- Publiczne Gimnazjum im. Ks. J. Tischnera w Szczawnicy

1.      Jakub Ratułowski – Warsztaty Terapii Zajęciowej „Perła’ w Szczawnicy


Poezja w języku literackim:

1.      Liliana Bogdan „Takiego zapamiętam” - Publiczne Gimnazjum im. Ks. J. Tischnera w Szczawnicy

2.      Maria Stopka „ Odwaga Świętości”, ZSPiG Skrzypne

3.      Magdalena Mucha „Janie Pawle II”, ZSPiG w Maruszynie Dolnej

3.      Jacek Gał „Jan Paweł II”, ZSPiG w Maruszynie Dolnej

Wyróżnienia:

Radosław Jagoda „O Karolu Wojtyle”, ZSPiG w Maruszynie Dolnej

Jan Mazepa „Jan Paweł II”, ZSPiG w Maruszynie Dolnej


Poezja gwarą:

1.      Sylwia Cudzich „Umiyłowany Ojce Świynty” ZSPiG Skrzypne

2.      Małgorzata Adamczyk „Odwaga świentości” ZSPiG Skrzypne


Kategoria- prezentacja multimedialna

1 miejsce- Jakub Pałka za prezentację multimedialną pt. : „Papież Jan Paweł II” - Publiczne Gimnazjum im. Ks. J. Tischnera w Szczawnicy


Protokół konkursu plastycznego XVII Festiwalu Papieskiego

Jury w składzie:

Przewodniczący: Stanisław Gał- artysta, fotograf

Monika Stachowiec –artysta, instruktor zajęć plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

Bożena Świderska-Środa – artysta, instruktor zajęć ceramicznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

Anna Szostak –technik sztuk plastycznych

Wyróżnienie- praca zbiorowa 3,4-latków z przedszkola przy Katolickiej Szkole Podstawowej w Czerwiennem


Kl. 0- Szkoła Podstawowa

Nagroda

Jan Ligas – Szkoła Podstawowa SPSK Stare Bystre

Wyróżnienia

Natalia Rabiańska- Szkoła Podstawowa SPSK Stare Bystre

Karolina Baran- SP nr 1 Czerwienne

Wernika Gubała- Szkoła Podstawowa SPSK Stare Bystre


Kl. I-III – Szkoła Podstawowa

  • Prace wykonane w technikach różnych

Nagroda

Natalia Bukowska- GOK Biały Dunajec

Patrycja Pawlikowska- kl. I ZSPiG nr 1 Biały Dunajec

Emilia Mrugała –kl. II, SP nr 1 Czerwienne

Klaudia Molanda- kl. III,  ZSPiG nr 1 Biały Dunajec

Dariusz Gruszka –kl. II, SP nr 1 Czerwienne

Praca zbiorowa (Mariola Miśkowiec, Katarzyna Kajdy, Paulina Zarycka, Paulina Jarząbek, Bartosz Kulpa, Kamil Fedro)- kl. III, Szkoła Podstawowa SPSK Czerwienne

 Wyróżnienia

Justyna Ratułowska- kl. II, SP nr 1 Czerwienne

Kinga Maryniarczyk-kl. II, SP SPSK Stare Bystre

Paulina Zarycka- kl. III, Szkoła Podstawowa SPSK Czerwienne


Kl. IV-VI - Szkoła Podstawowa

  • Prace wykonane w technikach różnych

Nagroda

Paulina Pawlikowska- GOK Biały Dunajec

Weronika Pałka- kl. IV, SP nr 1 Czerwienne

Krystian Ledworuch- kl. IV, SP Podszkle

Agnieszka Joniak- kl. VI, ZSPiG nr 1 Biały Dunajec

Wyróżnienia

Weronika Wesołowska- kl. V, SP Podszkle

Aleksandra Szczypkowska- GOK Biały Dunajec

Łukasz Sobański- kl. IV, ZSPiG nr 1 Biały Dunajec

Joanna Pańszczyk- kl. V,  ZSPiG nr 1 Biały Dunajec


Kl. I-III – Gimnazjum

  • Prace wykonane w technikach różnych

Nagroda

Mariola Ledworuch- ZSPiG Skrzypne

Arkadiusz Takuśki- Gimnazjum SPSK Stare Bystre

Magdalena Ziemianin- Gimnazjum Ciche

Wyróżnienia

Natalia Lipień- Gimnazjum Ciche

Agata Fudala- Gimnazjum SPSK Stare Bystre


Kategoria: Dorośli

Nagroda

Anna Gąsienica Giewont- Fryjewicz- akwarela

Teresa Błażusiak- malarstwo na szkle

Urszula Dzyzdżyk-Dziudziel - haft koralikami i nićmi

Władysław Frączek-  malarstwo olejne

Wyróżnienia

Weronika Włodarczyk- malarstwo olejne

Urszula Góra- praca wykonana na papierze

Przynano również nagrody specjalne dla:

Elżbieta Kałafut- Warsztat Terapii Zajęciowej „Perła” Szczawnica

Mariusz Pichniarczyk- Warsztat Terapii Zajęciowej „Perła” Szczawnica

Michał Majerczak-Warsztat Terapii Zajęciowej „Perła” Szczawnica

Małgorzata Mrugała kl. III Szkoła Przysposabiająca do Pracy SPSK Czerwienne

Oraz praca grupowa uczniów kl. I Szkoła Przysposabiająca do Pracy SPSK Czerwienne

 oraz specjalne wyróżnienia

Katarzyna Gorlicka- Warsztat Terapii Zajęciowej „Perła” Szczawnica

Iwona Jabłońska- Warsztat Terapii Zajęciowej „Perła” Szczawnica

Karolina Chramiec (podwójnie nagrodzona), kl. II Szkoła Zawodowa SPSK Czerwienne

Józef Jachymiak, kl. I, Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK Czerwienne

Małgorzata Chramiec, kl. I Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK Czerwienne

Kamil Stopka, kl. VI Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK Czerwienne

Dominika Stoch, kl. II Szkoła Przysposabiająca do Pracy SPSK Czerwienne

Bartłomiej Domagała, kl. III Szkoła Przysposabiająca do Pracy SPSK Czerwienne

Tomasz Sikora kl. II Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK Czerwienne

Praca grupowa (Karolina Kopińska i Brayan Ujwary) kl. I Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK Czerwienne

Wojciech Ratułowski, kl. II Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK Czerwienne

 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 4046
 
Copyright © 2018 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.