Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Zapraszamy do korzystania z e-booków - libra.ibuk.pl
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj21
Wczoraj90
W tym tygodniu394
W tym miesiącu2165
Ogółem177976
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Pomieszczenia Biblioteki

Jubileuszowy XX Festiwal Papieski za nami

Prezentujemy protokół z przesłuchań konkursowych z Jubileuszowego XX Festiwalu Papieskiego z dnia 22 października 2013 r. Podkreślamy że Jury zwracało szczególną uwagę na dobór repertuaru do hasła Festiwalu: Jan Paweł II - Papież dialogu. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom przesłuchań konkursowych oraz konkursu literackiego i plastycznego. Zapraszamy za rok.


Protokół z przesłuchań konkursowych XX Festiwalu Papieskiego

z dnia 22 października 2013r.

 

Jury w składzie:

Andrzej Jacek Nowak Wójt Gminy Biały Dunajec

Aniela Bafia- kronikarka z Poronina, członek Związku Podhalan O/Poronin

Jadwiga Bartosz- Instruktor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zakopanem

Marzena Bąk –wizytator Kuratorium Oświaty- Delegatura w Nowym Targu

Józefa Wrzesień – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tatrzańskiego oraz sekretarz Związku Podhalan O/ Biały Dunajec

Agata Bentkowska - wykładowca z PPWSZ w Nowym Targu

Danuta Madeja Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzepiskach

Jarosław Błażusiak -redaktor portalu internetowego Laudate.pl

Henryk Jerzy Musa Kot – poeta z Kaszub

Zofia Skupień - członek Zarządu Związku Podhalan O/Biały Dunajec

po przesłuchaniu recytatorów, gawędziarzy, poetów, solistów, grup śpiewaczych i teatralnych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:


Kategoria: grupy śpiewacze- Szkoła Podstawowa kl. 0-III

1 miejsce- Promyczki z SPSK w Starem Bystrem

2 miejsce- Biołodunajcanie

3 miejsce- Duet Aleksandra Lassak i Martyna Dziedzic

Wyróżnienia: klasa II Katolickiej Szkoły w Czerwienne

 

Kategoria: grupy śpiewacze- Szkoła Podstawowa kl. IV-VI

1 miejsce – Biołodunajcanie

1 miejsce – Zespół Majus z Olczy

2 miejsce – Grupa śpiewacza z Działu

3 miejsce – Grupa śpiewacza SPSK w Starem Bystrem
Wyróżnienie- grupa śpiewacza z Odrowąża

 

Kategoria: grupy śpiewacze- Gimnazjum

1 miejsce – Palisanderki z BAŃSKIEJ WYŻNEJ

2 miejsce – Grupa śpiewacza z Czerwiennego w składzie: N Pyra, K. Wyrostek, S. Gil

3 miejsce- Ewa Fatla i Marcin Fatla ze Starego Bystrego

 

Kategoria: grupy śpiewacze- dorośli

1 miejsce- Zespół śpiewaczy Podwarpianki

2 miejsce – Mszanicanki

 

Kategoria: grupy teatralne – kl. IV – IV

1 miejsce- „Teatr z Pasją” kl. V z Czerwiennego

 

Kategoria: grupy teatralne- Gimnazjum

1 miejsce- Krokusy z ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

 

Kategoria: grupy teatralne – dorośli

1 miejsce Grupa teatralna Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Siewierzu

 

Kategoria: śpiew solowy- przedszkole

Wyróżnienie – Sandra Szczypta

 

Kategoria: śpiew solowy- Szkoła Podstawowa kl. 0-III

1 miejsce – Oskar Sikorski z Zespołu Mali Brzegowianie

2 miejsce- Kornelia Makuch ZPO/ Biały Dunajec

3 miejsce – Julia Milaniak z Frydmana

Wyróżnienie: Weronika Pańszczyk ZP O/Biały Dunajec

Wyrożnienie: Kamila Habas z Działu

 

Kategoria: śpiew solowy- Szkoła Podstawowa kl. IV –VI

1 miejsce – Andrzej Stokłosa z Zespołu Mali Brzegowianie

2 miejsce – Wiktoria Żółty Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu

3 miejsce – Paulina Bryniarska – Studio Piosenki Septyma

Wyróżnienie: Andrzej Kobylarczyk z Zespołu Mali Brzegowianie

Wyróżnienie: Julia Gwiżdż z SP nr 4 w Nowym Targu

Wyróżnienie : Ewelina Figura z Działu

 

Kategoria: śpiew solowy- Gimnazjum

1 miejsce – Monika Gubała z gimnazjum w Starem Bystrem

2 miejsce – Karolina Sypniewska

3 miejsce – Przemysław Wesołowski z Działu

Wyróżnienie: Katarzyna Zachwieja Państwowa Szkoła Muzyczna w NT filia Szczawnica

Wyróżnienie:Zuzanna Skowrońska Państwowa Szkoła Muzyczna w NT filia Szczawnica

Wyróżnienie: Marta Skraba – Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu

 

Kategoria: śpiew solowy -dorośli

1 miejsce – Mariusz Naglik z MGOK w Siewierzu

2 miejsce – Wioletta Hajnos – Technikum im. Staszica w Nowym Targu

3 miejsce – Karolina Hornik – Studio Piosenki Septyma

Wyróżnienie: Iwona Jabłońska WTZ w Szczawnicy

Wyróżnienie: Barbara Stożek z Mszany Dolnej

 

Kategoria: recytacja- Szkoła Podstawowa kl. 0-III

1 miejsce – Oliwia Obrochta ze Starego Bystrego

2 miejsce – Grzegorz Szwajnos ze Starego Bystrego

3 miejsce- Gabriela Antoł z Sierockiego

Wyróżnienie: Gabriela Początek – SP nr 2 w Białym Dunajcu

Wyróżnienie: Patrycja Joniak – SP w Sierockiem

Wyróżnienie: Marta Domagała – Związek Podhalan O/Czerwienne

 

Kategoria: recytacja- Szkoła Podstawowa kl. IV-VI

1 miejsce – Katarzyna Stachowiec – SP 2 Biały Dunajec

2 miejsce – Bartłomiej Haładyna – SP 2 Biały Dunajec

3 miejsce – Karolina Bukowska – SP 2 Biały Dunajec

3 miejsce – Anna Hyrczyk ze Starego Bystrego

Wyróżnienie: Zuzanna Federak – SP w Piekielniku

Wyróżnienie: Angelika Grela – SP w Piekielniku

 

Kategoria: recytacja - Gimnazjum

1 miejsce – Dawid Bobak

2 miejsce – Anna Gał

3 miejsce – Natalia Wysocka ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

Wyróżnienie: Patryk Brynczka z Piekielnika

Wyróżnienie: Teresa Łaś – ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu

Wyróżnienie: Ewelina Bafia z Czerwiennego

 

Kategoria: recytacja - dorośli

1 miejsce – Jolanta Rafacz – Technikum im. Staszica w Nowym Targu

2 miejsce – Karol Milaniak z Technikum z Nowego Targu

3 miejsce – Małgorzata Górz – Technikum Ekonomiczne w Zakopanem

Wyróżnienie: Magdalena Dzielska – Technikum im. Staszica w Nowym Targu

 

Kategoria: gawędziarze – Gimnazjum

Wyróżnienie: Ewelina Kułach z Gimnazjum z Szalfar

 

Kategoria: recytacja utworów własnych Szkoła Podstawowa kl. IV- VI

1 miejsce : Anna Mrugała z Czerwiennego

 

Kategoria: recytacja utworów własnych Gimnazjum

Wyróżnienie: Julia Szymusiak

 

Kategoria: recytacja utworów własnychdorośli

1 miejsce – Janina Domańska z Siewierza

2 miejsce – Barbara Stożek z Mszany Dolnej

 

Komisja podkreśla bardzo wysoki poziom konkursu we wszystkich kategoriach. Zwracamy uwagę na przyszły rok na dostosowanie utworu do tematyki konkursu.

Na tym protokół zakończono.


 

Zdjęcia: Weronika Zając

 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 4043
 
Copyright © 2018 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.