Jubileuszowy XX Festiwal Papieski

Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu wraz z Urzędem Gminy Biały Dunajec oraz Związkiem Podhalan O/Biały Dunajec zapraszają do wzięcia udziału w Jubileuszowym XX Festiwalu Papieskim, który odbędzie się w dniu 22 października 2013 roku (wtorek) w Auli Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Białym Dunajcu, przy ul. Jana Pawła II 184 A.
Tegoroczny Festiwal będzie się odbywał pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”.

Poniżej prezentujemy regulamin XX Festiwalu Papieskiego, konkursu literackiego, plastycznego. Kartę zgłoszeń na przesłuchania konkursowe można pobrać klikając tutaj

REGULAMIN XX Festiwalu Papieskiego

- przesłuchania konkursowe

organizowanego z inicjatywy Teatru Regionalnego w Krakowie przez Urząd Gminy Biały Dunajec, Gminną Bibliotekę Publiczną w Białym Dunajcu oraz Związek Podhalan O/Biały Dunajec.

1.

Celem Festiwalu jest popularyzacja utworów literackich, teatralnych, muzycznych poświęconych Papieżowi - Polakowi i Jego dziejowemu posłannictwu, oraz obecnemu Papieżowi, zebranie dzieł piśmienniczych o tej tematyce dotąd nie publikowanych a także szersze upowszechnianie twórczości artystycznej ks. Karola Wojtyły.

2.

Uczestnikami Festiwalu są: chóry, grupy śpiewacze i obrzędowe, szkoły, zespoły muzyczne i teatralne oraz soliści: recytatorzy, gawędziarze i śpiewacy, poeci oraz autorzy prac plastycznych.

3.

Uczestnicy oceniani są w czterech grupach wiekowych:

a) dzieci z klas 0-3 szkoły podstawowej

b) dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej

c) młodzież z gimnazjum

d) dorośli od 17 lat

w kategoriach:

1) recytatorów i gawędziarzy,

2) grup teatralnych,

3) śpiewu solowego,

4) chórów, grup śpiewaczych i zespołów instrumentalno- wokalnych,

5) poetów wykonujących utwory własne,

6) autorów prac plastycznych.

4.

Festiwal ma charakter konkursu.

5.

Programy uczestników:

1) recytatorzy i gawędziarze wykonują po jednym utworze. Czas prezentacji do 5 minut.

2) grupy teatralne przedstawiają utwory sceniczne własne lub innych autorów. Czas trwania do 15 minut.

3) śpiewacy soliści wykonują jeden utwór wokalny własny lub innego autora a capella lub do akompaniamentu dowolnego. Czas trwania do 5 minut.

4) Chóry, grupy śpiewacze, zespoły muzyczne prezentują jeden utwór. Czas trwania do 5 minut.

5) Poeci recytują (niekoniecznie z pamięci) po jednym utworze własnym.

6) Prace plastyczne przesłane do dnia 2 października 2013 roku na nasz adres,  będą brały udział w konkursie plastycznym (dowolna ilość).

Pisemne zgłoszenia na przesłuchania konkursowe prosimy kierować w terminie do dnia 16 października b.r. zgodnie z załączoną kartą zgłoszenia na adres:

Gminna Biblioteka Publiczna

im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu

ul. Jana Pawła II 363

34-425 Biały Dunajec

Zgłoszenia można również przesyłać:

-         e-mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

-         telefonicznie pod numerem 18 20 738 98

-         faxem na numer 18 20 738 98

Inne sprawy związane z Festiwalem, a nie objęte niniejszym regulaminem reguluje na bieżąco organizator Festiwalu: Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu

tel./fax 18 20 738 98, www.gbpbialydunajec.pl.

Każda instytucja może wytypować dowolną ilość uczestników w każdej kategorii z wyjątkiem kategorii recytatorów, gdzie mogą wziąć udział tylko 2 osoby w każdej kategorii wiekowej. Uczestnicy Festiwalu przyjeżdżają na koszt własny, organizatorzy zapewniają poczęstunek w czasie Festiwalu.

REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO

Tegoroczny konkurs będzie się odbywał pod hasłem:

Jan Paweł II – Papież Dialogu”

Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu zachęca do udziału w konkursie literackim poświęconym Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II i jego spuściźnie.

Sięgnijmy do pism Jana Pawła II !!!

Na prace literackie czekamy do 2 października b.r.

Prace literackie mogą być pisane w dowolnej formie (wiersz, list do Ojca Świętego, scenka teatralna,  itp.), poświęcone Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II i jego dziejowemu posłannictwu. Teksty mogą być pisane gwarą lub językiem literackim.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w trakcie XX Festiwalu Papieskiego, organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu w dniu 22 października 2013 r. (wtorek) w AULI ZESPOŁU SZKOŁY PODSTAWOWEJ i GIMNAZJUM  nr 1 w BIAŁYM DUNAJCU, przy ul. Jana Pawła II 184 A.

Teksty powinny być nadesłane w trzech egzemplarzach i opatrzone godłem.

Prace należy wysyłać na adres :

Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej

ul. Jana Pawła II 363

34-425 Biały Dunajec

(tel./fax (18) 20 738 98);

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

organizowanego pod hasłem „Jan Paweł II - Papież Dialogu“

Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu ogłasza konkurs na prace plastyczne, wykonane dowolną techniką, poświęcone Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Prace należy dostarczyć lub wysłać do 2 października 2013 roku do Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu.

Nagrodzone prace będą wystawione podczas XX Festiwalu Papieskiego w dniu 22 października 2013 r. (wtorek). Wtedy to również nastąpi ogłoszenie wyników konkursu plastycznego oraz wręczenie nagród.