Gmina Biały Dunajec, jako jedna ze 101 w Polsce włącza się w innowacyjny projekt „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”. Projekt „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” jest realizowany przez partnerstwo w składzie: Fundacja Aktywizacja (Partner Wiodący), Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego. Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”).
Projekt jest adresowany do pełnoletnich mieszkańców (TYLKO) Gminy Biały Dunajec. Celem projektu jest zwiększenie umiejętności korzystania z internetu (w tym z e-usług publicznych)dorosłych, którzy nie korzystali dotychczas z możliwości, jakie daje komputer z dostępem do Internetu (np. nie robią przelewów on-line, nie załatwiają spraw urzędowych przez internet, nie sprawdzają długości oczekiwania na przyjęcie przez lekarza-specjalistę NFZ czy nie biorą udziału w konsultacjach on-line). Będziemy oferować tym osobom szkolenia i kursy e-learningowe.
W Gminie Biały Dunajec – Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej planuje przeszkolić 160 osób. Z regularnymi szkoleniami ruszymy po wakacjach. Moduły tematyczne to: edukacja, sprawy codzienne, finanse, relacje z bliskimi, zdrowie, odpoczynek i hobby, zaangażowanie obywatelskie. Dodatkowo organizowane są też szkolenia „pierwsze kroki z komputerem”.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLENIACH!
Ankiety zgłoszeniowe można pobierać i wypełniać w Gminnej Bibliotece Publicznej. Na podstawie wypełnionych ankiet tworzone są grupy szkoleniowe. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Podczas wypełniania ankiet osoby zainteresowane mogą liczyć na pomoc . Na pytania dotyczące projektu trenerzy odpowiadają telefonicznie, mailowo lub osobiście. Nasze dane kontaktowe: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 182073898; Józefa Kolbrecka: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 660 935 742; Krystyna Bafia: 539 972 975.