Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj64
Wczoraj67
W tym tygodniu131
W tym miesiącu1495
Ogółem272799
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Relacja z kursu „O finansach… w bibliotece"

Od początku maja w naszej Bibliotece odbywają się spotkania w ramach drugiej edycji kursu „O finansach… w bibliotece”. Kurs prowadzony jest przez bibliotekarzy przy użyciu specjalnie do tego przygotowanej platformy internetowej. Na dotychczasowych spotkaniach uczestnicy w ramach pierwszego modułu „Jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym” nauczyli się: jak planować wydatki, jak tworzyć budżet domowy, jak bezpiecznie oszczędzać. Drugi moduł „Bank przez Internet” jest najbardziej lubianym przez kursantów. Uczy jakie usługi oferuje bank, jak założyć konto internetowe, jak robić przelewy internetowe.

W trakcie trzeciego modułu „Kredyty, lokaty, karty” uczestnicy dowiedzieli się jak wybrać najlepszą lokatę, jakie są różnice między kredytem a pożyczką, jak bezpiecznie korzystać z kart bankomatowych i innych. To tylko niektóre umiejętności, które nabyli kursanci. Przed nimi jeszcze dwa moduły: Ubezpieczenia oraz Bank Centralny i inne banki. Cieszymy się, że zainteresowanie jest takie duże i że możemy pomóc – zwłaszcza osobom starszym, dla których w wielu przypadkach jest to pierwszy kontakt z komputerem. 

 

 

 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 3434
 
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2022 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.