Ankieta w sprawie możliwości gazyfikacji miejscowości w Gminie Biały Dunajec

Urząd Gminy Biały Dunajec wychodząc naprzeciw ogólnym zainteresowaniom mieszkańców oraz panującym trendom, związanych z zastosowaniem ekologicznego paliwa do ogrzewania budynków mieszkalnych i pensjonatów, nawiązał współpracę z Polską Spółką Gazownictwa.

Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o., Oddział Zakład Gazowniczy w Krakowie jest zainteresowana rozwojem sieci gazowej i możliwością zastosowania gazu jako czynnika grzewczego na terenie gminy Biały Dunajec.

Pierwszym etapem współpracy przy budowie sieci gazowej na terenie naszej gminy jest opracowanie koncepcji rozwoju, która określi zakres rzeczowy rozbudowy sieci gazowej, wolumen sprzedaży usługi dystrybucyjnej oraz kryteria techniczne i ekonomiczne zadania. W tym celu potrzebne jest określenie potencjalnej liczby właścicieli nieruchomości już zabudowanych budynkami mieszkalnymi lub usługowymi albo zamierzających dopiero je wybudować, zainteresowanych zastosowaniem gazu ziemnego do ogrzewania budynków jak i podgrzewania wody do celów socjalnych (CWU) lub celów technologicznych. Dlatego też, do przedmiotowego pisma załączamy przygotowaną przez Polską Spółką Gazownictwa ankietę, którą należy wypełnić, jeżeli jesteście Państwo zainteresowani możliwością zastosowanie gazu ziemnego do ogrzewania Waszego budynku.

Z uwagi na wielkość, kubaturę budynków, zostały przygotowane dwie „ANKIETY”.

- „ANKIETA NR 1” jest przeznaczona dla właściciele nieruchomości którzy posiadają lub chcą zabudować działkę budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym.

- „ANKIETA NR 2” jest przeznaczona dla właściciele nieruchomości którzy prowadzą działalność gospodarczą, posiadają lub chcą zabudować działkę budynkiem pensjonatowym, hotelowym lub innym budynkiem usługowym.

Wypełnione „ANKIETY” do dnia 30.04.2018r. będzie można składać u sołtysów lub w urzędzie gminy Biały Dunajec, ul. Jana Pawła II 312.

Dziękując za wypełnienie i złożenie ankiet, mamy nadzieje że zainteresowanie tym czynnikiem grzewczym będzie na tyle duże, że zostanie opracowana koncepcji rozwoju sieci gazowej na terenie naszej gminy, co pozwoli na wprowadzenie ekologicznego medium grzewczego i poprawę jakości życia mieszkańców.

Wójt Gminy Biały Dunajec

mgr Andrzej Jacek Nowak.