Szkolenie rolników w Bibliotece

W dniu 02.03.2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zofii Solarzowej odbyło się szkolenie rolników, dotyczące następujących tematów:

• Dopłaty obszarowe w 2016 roku
  • Dodatkowe działania dla rolników w 2016 roku
  • Aktualne przepisy w ubezpieczeniach dla rolników (KRUS)
  • Szkolenie prowadziły przedstawicielki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wraz Małopolskim Oddziałem Doradztwa Rolniczego oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Cieszy fakt, że rolnicy chętnie przychodzą na te szkolenia i zadają konkretne, fachowe pytania. Są znawcami w swoim zawodzie. Kierownictwo i pracownicy naszej Biblioteki zapraszają częściej na spotkania do naszej siedziby, bo za wzór bierzemy sobie Patronkę Biblioteki Zofię Solarzową, która zawsze chętnie służyła pomocą społeczności lokalnej.

Tekst: Józefa Kolbrecka

Poniżej kilka zdjęć z przebiegu szkolenia, autorstwa Józefy Kolbreckiej i Mateusza Trebuni.

lutego