Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj32
Wczoraj72
W tym tygodniu237
W tym miesiącu2513
Ogółem328722
Naszą witrynę przegląda teraz 206 gości 

Bądź skuteczniejszą liderką! Bądź skuteczniejszym liderem!

Jesteś osobą 60+? Masz pomysł na działania w swojej społeczności, pasje i doświadczenia, którymi chcesz się podzielić? Masz 18-35 lat i razem z osobą 60+ chcesz rozkręcić międzypokoleniową akcję? Zgłoś pomysł na projekt społeczny. Dopracuj go przy wsparciu ekspertów i zdobądź dotację. 

Dzięki udziałowi w konkursie Krystyna  (67 lat) i Kasia  (31 lat) wraz mieszkańcami zagospodarowały teren osiedlowego skweru w Stalowej Woli. Lubosza (68 lat) zorganizowała międzypokoleniowe warsztaty tradycyjnego ogrodnictwa. Wojciech (71 lat) i Karolina (31 lat) zaprosili słuchaczy UTW i dzieci na międzypokoleniowe warsztaty tworzenia bajek do teatrzyku Kamishibai. Olgierd (62 lata) zachęcił mieszkańców osiedla do udziału w banku sąsiedzkiej wymiany usług i umiejętności. 

Konkurs realizowany jest w formule inkubatora – stwarzamy przestrzeń do dopracowania i rozwijania pomysłów zgłoszonych na konkurs poprzez cykl warsztatów, wizyty studyjne oraz wsparcie trenerów z Sieci Latających Animatorów Kultury i Socjologów (warsztaty, konsultacje). Formuła konkursu jest przyjazna szczególnie dla osób i organizacji, które nie mają dużego doświadczenia w opracowywaniu i realizacji projektów.

Udział w konkursie daje możliwość otrzymania wsparcia finansowego w wysokości do 12 000 zł. Ze środków konkursu przyznamy ok. 33-35 dotacji na realizację przedsięwzięć, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, włączają osoby starsze w dialog i współpracę z samorządem lokalnym, promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat osób starszych.

Stawiamy na działania przyczyniające się do wypracowania trwałych zmian społecznych na poziomie lokalnym. Chcemy wspierać przedsięwzięcia, które wnoszą nową jakość do działań angażujących osoby starsze w danej społeczności i mają potencjał do wypracowania skalowalnych rozwiązań i modeli działania w pracy z osobami starszymi.

O dotacje mogą ubiegać się osoby 60+ lub pary międzypokoleniowe (osoba 60+ i osoba w wieku 18-35 lat) we współpracy organizacją pozarządową czy instytucją, która pełni rolę podmiotu aplikującego o dotację (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja lub stowarzyszenie, dom kultury).

Zapraszamy do składania listów intencyjnych do 17 marca

Formularz listu intencyjnego należy wypełnić on-line: www.formularz.seniorzywakcji.pl

Regulamin oraz formularz listu intencyjnego dostępny na stronie programu http://www.seniorzywakcji.pl/?a=573

Informacji o konkursie udziela Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”

tel.: (22) 396 55 16 lub 19, od pn-pt  w godzinach od 10.00 do 15.00
e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Seniorzy w akcji, bo świat zmieniają ludzie z pasją!

Zobacz spot  programu „Seniorzy w akcji”   http://vimeo.com/58903165

Zobacz filmy „Seniorzy w akcji” http://www.youtube.com/user/seniorzywakcji 

To już dziewiąta edycja konkursu. Do tej pory wsparliśmy 263 projekty w całej Polsce. Wykorzystując potencjał absolwentów programu, budujemy sieć Ambasadorów, którzy aktywnie działają społecznie i są gotowi dzielić się swoją historią i doświadczeniem z innymi osobami starszymi, które rozpoczynają tego typu aktywność. 

Konkurs „Seniorzy w akcji” znalazł się w gronie finalistów europejskiego konkursu „Społeczne Innowacje w Starzeniu” (Social Innovations in Ageing). Międzynarodowe Jury doceniło model wspierania osób 60+ w roli liderów działań społecznych, a także tworzenia przestrzeni do współpracy i dialogu pokoleń wypracowany w naszym programie.

 O udziale w konkursie „Seniorzy w akcji” opowiadają jego uczestnicy: 

Realizacja projektu przekonała mnie, że każdy wiek jest dobry, aby być aktywnym. Warto robić coś, co daje nam radość, zwiększa aktywność fizyczną i intelektualną, a wspólnie spędzony czas pozostawi na długo miłe wspomnienia (Barbara Sufranek, Iława)

Dla mnie było to nowe wyzwanie i bardzo fajna przygoda. Dawniej byłam bardzo nieśmiałą osobą, jednak koordynacja projektu związana była z koniecznością pracy w grupie, prowadzenia zajęć, udzielania wywiadów - mam teraz odwagę podejmować kolejne działania. W roli lidera czułam się dobrze, niewątpliwie czuję się bardziej dowartościowana i doceniona (Wiesława Koryzna, Gorzów Wielkopolski)

Projekt wzmocnił moje poczucie wartości i umocnił mnie w pozycji lidera inicjującego i koordynującego działania. Ciągle i niezmiennie uczę się tolerancji, otwartości i nieoceniania innych (Hanna Sienkiewicz, Łapicze)

Cieszy mnie moja przydatność. Staram się przekonywać ludzi, że potrafią więcej niż im się wydaje. Jestem pewna, że wartością jest bycie razem, wspólne działanie. Można czerpać z tego radość, satysfakcję i uczyć się zaufania do innych (Marta Dzikowska-Łuczywo, Bytów)

Nauczyliśmy się słuchać seniorów i dostosowywać do ich potrzeb. Dzięki warsztatom dla uczestników programu „Seniorzy w akcji” zdobyliśmy umiejętność prowadzenia działań. Warsztaty te pokazały nam, jak uczyć empatii i budzić zaufanie seniorów. Na nich poznaliśmy inne projekty i sposoby ich realizacji. Warsztaty były dla nas cenną wskazówką w prowadzeniu projektu (Wojciech Wachowicz, Karolina Przytulska, Łódź)

W razie pytań serdecznie zapraszam do kontaktu. 

Katarzyna Łęgnowska
Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"
ul. Mokotowska 55, 00-542 Warszawa
tel. 22 396 55 16 (19)

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.seniorzywakcji.pl
www.e.org.pl

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 2638
 

Znajdź na stronie

listopada

21

czwartek

Reklama
Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2024 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.