Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wczoraj29
W tym tygodniu145
W tym miesiącu638
Ogółem198547
Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

25 URODZINY SAMORZĄDU LOKALNEGO

Podczas XII DUNAJECKIEGO GRANIA, organizowanego przez Ludowy Klub Sportowy „BIALI” Biały Dunajec w ramach cyklu imprez p.n. TATRZAŃSKIE WICI zainicjowana została akcja informacyjna o prawach i obowiązkach obywateli i władz lokalnych, jak również o fakcie, że już 25 lat sami się rządzimy i mamy wpływ na sposób wydatkowania publicznych pieniędzy.

 

Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej dołączyła się do organizacji 25 urodzin samorządu lokalnego. W tym celu rozwieszone zostały plakaty oraz zlokalizowane zostało stoisko, poświęcone samorządowi lokalnemu z następującymi materiałami:

1.Narzędziownik obywatelski

2.Razem samorządni

3.Karta praw mieszkańca

4.Jak rozmawiać z mieszkańcami: vademecum lokalnych konsultacji

5.Jak uzyskać informację publiczną

6.Jak przeprowadzić diagnozę społeczną

7.Samorząd terytorialny w pigułce

8.Jak zorganizować debatę

9.Jak współpracować z mediami.

 

Do konkursu wiedzy o sporcie dołączono pytania, dotyczące znajomości samorządu lokalnego, opracowane na podstawie quizu samorządowego „Co się dzieje w naszej gminie?” opracowanego w ramach akcji „MASZ GŁOS, MASZ WYBÓR”

Przypominamy, że Gminna Biblioteka Publiczna im.ZofiiSolarzowej bierze udział w akcji „MASZ GŁOS, MASZ WYBÓR” w ramach programu: „BILIOTEKA JAKO PRZESTRZEŃ DYSKUSJI O SPRAWACH LOKALNYCH”.

Dopiero zaczynamy pracę nad uświadamianiem obywateli o ich prawach i obowiązkach. Jakie będą efekty? Zobaczymy.

 

Tekst: Józefa Kolbrecka

Zdjęcia: Mateusz Trebunia


Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 1943
 

sierpnia

24

sobota

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.