25 URODZINY SAMORZĄDU LOKALNEGO

Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu organizuje 25 urodziny samorządu lokalnego przy Międzypowiatowym Pikniku Sportowym – XII DUNAJECKIE GRANIE. Dołączając do Pikniku, którego organizatorem jest Ludowy Klub Sportowy „BIALI” Biały Dunajec pod wodzą Stanisława Trebuni – Tutki, popularnego „UJKA”, chcemy potwierdzić nieodłączność działań władz samorządowych z potrzebami społeczeństwa, w tym potrzebę wspierania kultury i sportu. Z okazji 25 lecia samorządu lokalnego będzie można wziąć udział w konkursie wiedzy o sporcie i o działaczach społecznych, a także sprawdzić, co wiemy o samorządzie lokalnym.

Najlepszy uczestnik konkursu otrzyma z rąk Wójta Gminy Biały Dunajec Puchar, a pozostali uczestnicy dyplomy i nagrody rzeczowe.

Ponadto przy stoisku poświęconym samorządowi lokalnemu można będzie pobrać następujące materiały:

1. Narzędziownik obywatelski
  2. Razem samorządni
  3. Karta praw mieszkańca
  4. Jak rozmawiać z mieszkańcami: vademecum lokalnych konsultacji
  5. Jak uzyskać informację publiczną
  6. Jak przeprowadzić diagnozę społeczną
  7. Samorząd terytorialny w pigułce
  8. Jak zorganizować debatę
  9. Jak współpracować z mediami.

Radni, którzy wezmą udział w festynie, będą mogli pobrać naklejkę „JESTEM RADNYM/ JESTEM RADNĄ” i fotografować się z mieszkańcami i turystami.

Przypominamy, że Gminna Biblioteka Publiczna im.Zofii Solarzowej bierze udział w akcji „MASZ GŁOS, MASZ WYBÓR” w ramach programu: „BILIOTEKA JAKO PRZESTRZEŃ DYSKUSJI O SPRAWACH LOKALNYCH”.

Tekst: Józefa Kolbrecka