JAK PEŁNIĆ MANDAT RADNEGO?

W dniu 6 lipca (poniedziałek) 2015 r. o godz. 10.00 odbyło się szkolenie Radnych Gminy Biały Dunajec.

Temat Szkolenia:

JAK PEŁNIĆ MANDAT RADNEGO?

Szkolenie prowadził Grzegorz Wójkowski - Prezes Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides z Katowic.
Szkolenie było prowadzone w ramach akcji „MASZ GŁOS, MASZ WYBÓR”.
Organizatorem szkolenia była Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu w ramach projektu „BIBLIOTEKA JAKO PRZESTRZEŃ DYSKUSJI O SPRAWACH LOKALNYCH”.

Radni, obecni na szkoleniu dowiedzieli się m. in. o prawie do uzyskania informacji o działalności organów władzy publicznej, o wykorzystaniu wizerunku osoby powszechnie znanej, w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznej, o stronach WWW, na których radni prezentują swoją służbę wobec wyborców – jako przykłady dobrych praktyk oraz wielu innych pożytecznych informacji.
Dziękuję prowadzącemu Grzegorzowi Wójkowskiemu za rzetelne przekazanie wiedzy, popartej licznymi kazusami sądowymi.
Dziękuję również Wójtowi Gminy Biały Dunajec za podniesienie rangi szkolenia przez swoją obecność, a także przewodniczącemu Rady Gminy Biały Dunajec za wyrażenie zgody na przeprowadzenie szkolenia.

Tekst i zdjęcia: Józefa Kolbrecka

lutego