Pomieszczenia Biblioteki

Inne wydarzenia
Seminarium wyjazdowe bibliotekarzy powiatu tatrzańskiego do Starego Sącza
czwartek, 24 maja 2018

W dniu 22 maja 2018 r. bibliotekarze z powiatu tatrzańskiego brali udział w seminarium wyjazdowym do Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu oraz jej filii w Gołkowicach Górnych. Celem wyjazdu było zapoznanie się z działalnością tych instytucji oraz wymiana doświadczeń zawodowych.

10 lat patronatu Zofii Solarzowej Białodunajeckiej Bibliotece
poniedziałek, 21 maja 2018

Z okazji dziesiątej rocznicy nadania Gminnej Bibliotece Publicznej w Białym Dunajcu imienia Zofii Solarzowej, odwiedziliśmy grób naszej Patronki. Jest on na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach (Aleja Zasłużonych) w Warszawie. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy w miejscu pochówku, poznaliśmy historie z życia Ignacego i Zofii Solarzów, które opowiedzieli nam synowie Patronki, Andrzej i Wojciech, wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia PROMNI.

Zesłanie Ducha Świętego, święto Pięćdziesiątnicy, Zielone Świątki
piątek, 18 maja 2018

To święto przypada na dzień 20 maja, według kalendarza gregoriańskiego. W prawosławiu, tam gdzie obowiązuje kalendarz reformowany juliański, w br. będzie obchodzone, tydzień później, tj. 27 maja. Ma ono charakter cykliczny, odbywa się w konkretnym czasie rok rocznie. Jest to święto ruchome, liturgiczne. Wyznacza się go na 49 dni (7 tygodni) od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, przypada również na niedzielę. Stąd zapis w księgach liturgicznych Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Duch Święty jest trzecią osobą Trójcy świętej. Ta uroczystość kościelna jest upamiętnieniem jego zstąpienia na zebranych w wieczerniku apostołów. Takie wydarzenie miało miejsce, według Dziejów Apostolskich, w pięćdziesiąt dni po zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Stąd i inna nazwa uroczystości, Pięćdziesiątnica (Pentecoste) , zakończa ona okres Wielkanocny w kościele katolickim.

Ognie na Zielone Święta - Aniela Gut-Stapińska
piątek, 18 maja 2018

Wprzódziej, downo Pon Bóg ni mioł jesce Syna Swojego Poniezusa, ba jacy był som z Duchem Świętym w niebie. Jak trza było zajrzeć na ziym, co ludzie robiom, to wysyłoł Ducha Świętego, no hale coz, na nogak z nieba źle było złazić, ba go przemienioł w gołębia i to bielućkiego. To se ten Duk Święty furcoł z nieba ślicnie, piyknie i zazieroł na ludzi, jako mu Pon Bóg przykozoł.

Loteria fantowa i licytacja na Festynie Rodzinnym
środa, 14 czerwca 2017

Serdecznie jeszcze raz zapraszamy na II Gminny Piknik Rodzinny w Białym Dunajcu, który rozpoczyna się Mszą Świętą w oprawie góralskiej w Kościele Parafialnym p.w. Matki Boskiej Królowej Aniołów w dniu 18 czerwca b.r. o godz. 10tej.

Natomiast już po Mszy Świetej na terenie przy ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu czekają liczne atrakcje. Ale ja chcę zareklamować ciekawe rzeczy, które można wylicytować.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

czerwca