Ogółem198387
Inne wydarzenia
Już we wrześniu startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce
poniedziałek, 29 kwietnia 2019

Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Uwaga!!! Biblioteka nieczynna- skontrum w bibliotece
piątek, 05 kwietnia 2019

Uprzejmie informujemy, że w dniach

10 – 16 kwietnia 2019 roku

Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu będzie nieczynna

z powodu przeprowadzania SKONTRUM (inwentaryzacji zbiorów).

"Mała Książka - Wielki Człowiek"
wtorek, 06 listopada 2018

Od września już ponad 13 tys. trzylatków z całej Polski otrzymało Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem.

Bibliotekarki z Białego Dunajca wspólnie z bibliotekarzami powiatu tatrzańskiego na 22. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie
środa, 31 października 2018

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, które odbywały się w dniach 25,26,27 i 28 października w EXPO Kraków– to było czterodniowe święto literatury. W tym roku na Zwiedzających czekała m.in. oferta 615 Wystawców z 20 krajów, blisko 781 autorów oraz ponad 1 000 godzin programu towarzyszącego!

Gościem honorowym Targów była Szwecja.

Seminarium wyjazdowe bibliotekarzy powiatu tatrzańskiego do Starego Sącza
czwartek, 24 maja 2018

W dniu 22 maja 2018 r. bibliotekarze z powiatu tatrzańskiego brali udział w seminarium wyjazdowym do Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu oraz jej filii w Gołkowicach Górnych. Celem wyjazdu było zapoznanie się z działalnością tych instytucji oraz wymiana doświadczeń zawodowych.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

sierpnia