Inne wydarzenia
"Mała Książka - Wielki Człowiek"
wtorek, 06 listopada 2018

Od września już ponad 13 tys. trzylatków z całej Polski otrzymało Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem.

Bibliotekarki z Białego Dunajca wspólnie z bibliotekarzami powiatu tatrzańskiego na 22. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie
środa, 31 października 2018

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, które odbywały się w dniach 25,26,27 i 28 października w EXPO Kraków– to było czterodniowe święto literatury. W tym roku na Zwiedzających czekała m.in. oferta 615 Wystawców z 20 krajów, blisko 781 autorów oraz ponad 1 000 godzin programu towarzyszącego!

Gościem honorowym Targów była Szwecja.

Seminarium wyjazdowe bibliotekarzy powiatu tatrzańskiego do Starego Sącza
czwartek, 24 maja 2018

W dniu 22 maja 2018 r. bibliotekarze z powiatu tatrzańskiego brali udział w seminarium wyjazdowym do Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu oraz jej filii w Gołkowicach Górnych. Celem wyjazdu było zapoznanie się z działalnością tych instytucji oraz wymiana doświadczeń zawodowych.

10 lat patronatu Zofii Solarzowej Białodunajeckiej Bibliotece
poniedziałek, 21 maja 2018

Z okazji dziesiątej rocznicy nadania Gminnej Bibliotece Publicznej w Białym Dunajcu imienia Zofii Solarzowej, odwiedziliśmy grób naszej Patronki. Jest on na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach (Aleja Zasłużonych) w Warszawie. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy w miejscu pochówku, poznaliśmy historie z życia Ignacego i Zofii Solarzów, które opowiedzieli nam synowie Patronki, Andrzej i Wojciech, wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia PROMNI.

Zesłanie Ducha Świętego, święto Pięćdziesiątnicy, Zielone Świątki
piątek, 18 maja 2018

To święto przypada na dzień 20 maja, według kalendarza gregoriańskiego. W prawosławiu, tam gdzie obowiązuje kalendarz reformowany juliański, w br. będzie obchodzone, tydzień później, tj. 27 maja. Ma ono charakter cykliczny, odbywa się w konkretnym czasie rok rocznie. Jest to święto ruchome, liturgiczne. Wyznacza się go na 49 dni (7 tygodni) od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, przypada również na niedzielę. Stąd zapis w księgach liturgicznych Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Duch Święty jest trzecią osobą Trójcy świętej. Ta uroczystość kościelna jest upamiętnieniem jego zstąpienia na zebranych w wieczerniku apostołów. Takie wydarzenie miało miejsce, według Dziejów Apostolskich, w pięćdziesiąt dni po zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Stąd i inna nazwa uroczystości, Pięćdziesiątnica (Pentecoste) , zakończa ona okres Wielkanocny w kościele katolickim.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

listopada