Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj184
Wczoraj174
W tym tygodniu779
W tym miesiącu3140
Ogółem312256
Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

BIBLIOTEKA BIECZ - WYJAZD STUDYJNY

flont

6 listopada w ramach projektu BLISKO realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zakopanem, mieliśmy przyjemność odwiedzić Bibliotekę Biecz.

Historia Biblioteki w Bieczu sięga roku 1949 gdy powstała Miejska Biblioteka Publiczna w Bieczu z siedzibą w Szkole Podstawowej Nr 1. Przez następne lata biblioteka kilkukrotnie przenosiła się by w końcu w 1966 roku na stałe zagościć w budynku Synagogi przy Rynku. W roku 2016 Biblioteka otrzymała dofinansowanie na gruntowny remont oraz rozbudowę budynku oraz przystosowanie go do użytku przez osoby niepełnosprawne. Prace trwają aż do 2020, kiedy to 15 maja otrzymano zgodę na użytkowane nowo wybudowanej części obiektu.

W czasie remontu odkryto wiele malowideł żydowskich, które powstały jeszcze w czasach gdy budynek funkcjonował jako Synagoga. Zostały one odrestaurowane a w zabytkowej piwnicy budynku mieści się małe muzeum poświęcone historii Żydów pochodzących z Biecza.

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 487
 
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2024 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.