Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj50
Wczoraj67
W tym tygodniu302
W tym miesiącu2083
Ogółem293225
Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

KONKURSOWY DZIEŃ BABCI I DZIADKA W BIAŁYM DUNAJCU (DKK "BIAŁA SOWA")

IMG 5864

 

W Gminie Biały Dunajec już po raz kolejny Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej i Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy zorganizowali konkurs „Moja Babcia i Mój Dziadek czytają mi książeczki, baśnie, bajki i bajeczki”.

Dnia 23 stycznia bieżącego roku, na uroczystym spotkaniu w Bibliotece, odbyło się wręczenie nagród. Wyniki rywalizacji przedstawili Państwo Maria i Stanisław Topór z Gliczarowa, którzy wraz z wnuczką Asią promowali tegoroczną edycję konkursu.

Nadesłane dzieła oceniane były przez jury w trzech kategoriach: rysunek, wiersz, filmik. Oceniający zgodnie podkreślali, że autorzy prac wykazali się inwencją twórczą i pomysłowością.

Celem konkursu było podkreślenie wyjątkowości Dnia Babci i Dnia Dziadka, wzbudzenie wśród młodego pokolenia szacunku dla wartości rodzinnych oraz zwrócenie uwagi na szczególną rolę babci i dziadka w wychowaniu dzieci. To właśnie oni – obok rodziców - są dla nich pierwszymi i najważniejszymi nauczycielami. To oni czytając baśnie, bajki i bajeczki, rozbudzają w swoich wnukach miłość do książek, co ze szczególną mocą podkreślała w swoim wystąpieniu pani Bogumiła Kułach - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu.

Uroczystość wręczenia nagród uświetnili swoją obecnością wójt Gminy Biały Dunajec pan Andrzej Jacek Nowak oraz burmistrz zaprzyjaźnionej Gminy i Miasta Sianów pan Maciej Berlicki wraz ze swoimi współpracownikami. Ich obecność stała się doskonałą okazją do jeszcze jednego wydarzenia tego wieczoru, a mianowicie uhonorowania najwierniejszych czytelników Biblioteki. Zaproszeni Goście wręczyli dyplomy oraz nagrody książkowe dla „SUPERCZYTELNIKA 2022”.

Zaproszenie na uroczystość przyjęły również Panie z Klubu Senior 60+ w Białym Dunajcu. Dzięki ich obecności spotkanie nabrało ciepłego, domowego klimatu i serdecznej atmosfery.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Dziękujemy dzieciom, rodzicom, nauczycielom za liczny udział w konkursie i obecność podczas wręczania nagród. Serdecznie zapraszamy również naszych stałych i nowych czytelników w gościnne progi Biblioteki w Białym Dunajcu. (mich)

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 575
 
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2023 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.