PLEBISCYT "POZA STEREOTYPEM - SENIOR I SENIORKA ROKU"

Pani Maria Czernik - Kierownik Klubu Senior 60+ w Białym Dunajcu wyrózniona w plebyscycie "Poza stereotypem - Senior i Seniorka Roku"

319859502 458995523074299 1399362545333465928 n

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej od 2006 roku organizuje Małopolski Plebiscyt „Poza Stereotypem - Seniorka i Senior Roku”.
Plebiscyt jest pierwszym w skali Polski konkursem, pozwalającym wyłonić wyjątkowych seniorów, którzy aktywnie działają w organizacjach pozarządowych, uniwersytetach trzeciego wieku czy są liderami lokalnych społeczności.
W 2022 roku honorowe wyróżnienie otrzymała Pani Maria Czernik z Klubu Senior 60+ w Białym Dunajcu.
Zgloszenie zostało przygotowane przez Bogumiłę Kułach, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu i poparte rekomendacjami przez Starostę Tatrzańskieg Piotra Bąka, Członka Zarządu Powiatu Tatrzańskiego Andrzeja Skupnia, Wójta Gminy Biały Dunajec Andrzeja Jacka Nowaka, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu Bartłomieja Kudasika oraz Prezesa Związku Podhalan Oddział Poronin Bronisława Chowańca-Lejczyka.
Pani Maria Czernik jest Kierownikiem Klubu Senior 60+, który został utworzonu w Gminie Biały Dunajec jako pierwszy - pilotażowy w Powiecie Tatrzańskim. Dzięki jej zaanagazowaniu białodunajeccy Seniorzy spotykają sie w swojej siedzibie, gdzie mogą porozmawiać, wspólnie podzielić się swoimi radościami i troskami, a przede wszystkim pożytecznie spędzić czas. Panie wykonują piękne ozdoby świąteczne, kartki okolicznościowe, szydełkują. Mogą także poprawić sprawność fizyczną dzięki zajęciom z rehabilitantem. Seniorki kultywują również kutrurę Podhalańską, poprzez zajęcia wokalno-teatralne i kulinarne.
Serdecznie gratulujemy Pani Marii zdobytego wyróżnienia i liczymy na jej dalszą niesłabnącą inwencję w aktywizacji Seniorów.