Pomieszczenia Biblioteki

Spotkanie ze sportem

W dniu 23 czerwca 2015 roku odbyło się kolejne spotkanie ze sportem w ramach promocji zdrowego stylu życia. Tym razem dzieci z klasy I „a” i „b” Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi SPSK im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czerwiennem zwiedziły skocznie zakopiańskie pod przewodnictwem znanego trenera Stanisława Trebuni – Tutki, zwanego popularnie „UJKIEM”. „Ujek” jest trenerem skoczków i kombinatorów norweskich w Kubie LKS „PORONIEC” Poronin i przez 9 lat był trenerem klubowym naszego słynnego skoczka Kamila Stocha.

Dzieci pod opieką Pań: Ewy Kolbreckiej, Mirosławy Zep, Katarzyny Kaczor i Dominiki Małeckiej zwiedziły najpierw szatnię klubową, gdzie zobaczyły narty, kombinezony oraz buty skokowe i biegowe, następnie udaliśmy się na HS 72, potem Średnią Krokiew HS 94, następnie HS 38 a na koniec HS 15. Wszędzie wyszliśmy aż na miejsce, gdzie skoczkowie siadają na belkę, czyli dzieci zobaczyły, jak wygląda skocznia z miejsca startu.

Wysokość  robiła duże wrażenie, zwłaszcza na Paniach nauczycielkach, a uczniowie nie przelękli się i deklarowali, że chcieliby skakać, jak Adam Małysz, Kamil Stoch czy Klimek Murańka.

Po zejściu ze skoczni dzieci dziękowały przewodnikowi, krzycząc głośno: „DZIĘKUJEMY UJKU!!!”

Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi SPSK im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czerwiennem bierze udział, jako Partner,  w Programie Biblioteki Narodowej – Priorytet 2 dotyczącym zakupu nowości wydawniczych do bibliotek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Na realizację Priorytetu 2 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych (szkół stopnia podstawowego i gimnazjów) nasza Biblioteka otrzymała 6000 zł, z czego na Szkołę w Czerwiennem – 2000 zł. Są to środki w całości wydatkowane na książki dla dzieci i młodzieży. Wyboru pozycji do zakupienia dokonały szkoły, które podpisały porozumienia o współpracy.

listopada

Biblioteka w mediach