Pomieszczenia Biblioteki

E-booki w Bibliotece

Po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu przystąpiła wraz z innymi bibliotekami publicznymi w Małopolsce do wspólnego projektu umożliwiającego darmowe korzystanie z bazy ponad 1800 e-booków oferowanych przez Wydawnictwo Naukowe PWN SA. E-booki dostępne są na platformie http://libra.ibuk.pl/ po zalogowaniu się. Kody dostępu oraz szersze inormacje na temat obsługi platformy można uzyskać w siedzibie naszej Biblioteki.

Z zasobu noszącego roboczą nazwę Małopolskie Biblioteki Publiczne można korzystać bezpłatnie do grudnia 2015r. bezpośrednio w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu, jak również na komputerach i urządzeniach przenośnych poza biblioteką pod warunkiem utworzenia przez użytkownika indywidualnego konta w ramach myIbuk.  Posiadanie przez użytkownika indywidualnego konta jest tym bardziej wskazane, gdyż pozwala na korzystanie zaawansowanych opcji pracy z książką, czyli:

• wyszukiwanie wewnątrztekstowe

• dodawanie zakładek na stronie

• zaznaczanie fragmentów tekstu

• wprowadzanie własnych notatek

• tagowanie fragmentów

• eksport notatek - prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę

Zastosowana w IBUK LIBRA aplikacja do czytania książek myIBUK działa w oknie przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów.

Serdecznie zapraszamy do korzystania!!!

Poniżej przedstawiamy listę dostępnych książek

lista

czerwca