Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Zapraszamy do korzystania z e-booków - libra.ibuk.pl
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj43
Wczoraj111
W tym tygodniu625
W tym miesiącu2088
Ogółem180952
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Współpraca białodunajeckiej Biblioteki z Miejską Biblioteką Publiczną w Chrzanowie w ramach PRB

W ostatnim tygodniu sierpnia gościliśmy w naszej Bibliotece Panią Małgorzatę Zbroszczyk – prowadząca "Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie oraz Sołtys Pogorzyc Zdzisławę Musiał, realizujące na naszym terenie projekt „Dziel się wiedzą, mnóż pomysły” w ramach projektu LABIB realizowanego przez Program Rozwoju Bibliotek.

Panie przeprowadziły kilka wywiadów, między innymi z Panem Wójtem Andrzejem Jackiem Nowakiem, Sołtysem wsi Biały Dunajec Romanem Rzadkoszem oraz Prezesem Klubu LKS Biali Biały Dunajec – pierwszym klubowym trenerem skoczka Kamila Stocha – Stanisławem Trebunią – Tutką, popularnie zwanym „UJKIEM”.

Spotkania w Bibliotece miały na celu wymianę doświadczeń i propozycję współpracy. Pani Małgorzata Zbroszczyk w ramach prowadzonego Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnych zbiera wraz z wolontariuszami i udostępnia na stronie internetowej http://chrzanow.archiwa.org/ dawne zdjęcia. Przy okazji wizyty w naszej Bibliotece zainteresowała się zbiorami posiadanymi przez naszego czytelnika Mateusza Cudzicha, który utworzył za pomocą programu „My Heritage Family Tree Builder” drzewo genealogiczne, liczące około 6500 osób. Do drzewa dodaje on również zdjęcia, które zdobywa, podobnie jak wolontariusze w Chrzanowie, od mieszkańców.

Panie, realizujące na naszym gościnnym Podhalu swój projekt, były obecne podczas promocji naszej Biblioteki na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem w ramach „DNIA GÓRALI POLSKICH” oraz uczestniczyły w wielkim FINALE tegoż Festiwalu.

Spotkanie to zaowocowało wymianą doświadczeń, dotyczącą realizacji Programu Rozwoju Bibliotek, współpracy bibliotek publicznych z organizacjami pozarządowymi oraz zasad realizacji Funduszu Sołeckiego , jako bezpośredniej formy decydowania o wycinku budżetu samorządu przez mieszkańców danego sołectwa.

 

Tekst: Dominika Balicka i Józefa Kolbrecka

Zdjęcia: Małgorzata Zbroszczyk i Dominika Balicka

 

 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 62137
 

października

18

czwartek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 

Biblioteka w mediach

Copyright © 2018 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.