SPOTKANIE Z AUTORKĄ KSIĄŻKI O WAWRZYŃCOKU - BARBARĄ GAŁDYŚ - MUZEUM JANA KASPROWICZA

Pragniemy złożyć wyjątkowo serdeczne podziękowania dla Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza za możliwość zorganizowania spotkania dotyczącego szlaku zabytkowych rzeźb Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w wyjątkowym magicznym miejscu Harenda - Muzeum Jana Kasprowicza. Rozmowę z autorką wydanej w 2024 roku książki ,,Wojciech Kułach Wawrzyńcok i jego duchowi spadkobiercy” Barbarą Gałdyś poprowadziła Beata Denis-Jastrzębska
Szczególne podziękowania dla pani kustosz Małgorzaty Karpiel a zarazem szefowej biura stowarzyszenia, która sprawuje piecze nad spuźcizną pozostawioną przez Jana Kasprowicza i jego rodzinę,jak również czuwa nad jej zabezpieczeniem koordynując projekty konserwatorskie. Atmosfera domu otwartego jaka jest w Muzeum na Harendzie - daje możliwość prezentacji twórczości dla pisarzy,poetów,artystów, plastyków, muzyków a także przestrzeń do dyskusji i inspiracji. Odwiedzający Muzeum Harenda chętnie wracają na Harendę nie tylko aby uzupełnić wiedzę, ale przede wszystkim aby poczuć przyjazną aurę jaką potrafi stworzyć opiekunka tego miejsca Małgorzata Karpiel wraz z członkami stowarzyszenia. Jesteśmy dumni, iż szlak zabytkowych rzeźb Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka wiedzie przez to wyjątkowe magiczne miejsce Muzeum Harenda.

października