Ogółem205910

GANG SŁODZIAKÓW - "POCZYTAJ MI MAMO"

W ramach kontynuacji akcji czytelniczej „Poczytaj mi Mamo, Tato”, Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Dolnym wraz z Filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu zorganizowała 1 października br. pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym pod hasłem „Gang słodziaków”. Mamy czytały o przygodach przyjaciół z leśnej polany.

Dzieci poznały nowych bohaterów: sarenkę Hanię, borsuka Bartka, dzięcioła Dominika i nietoperza Nikodema oraz uroczych juniorów: liska Lucusia, zajączka Zuzię, małego nietoperza Nikosia, dzięciołka Dominiczka, sówkę Zosię i pszczółkę Polę.

Uczniowie mieli możliwość zabawy z pluszakami. Na koniec zajęć dzieci otrzymały „Dzienniczek postępów czytania”. Za 10 minut dziennego czytania, potwierdzonego podpisem rodzica, uczeń otrzyma od bibliotekarza specjalną naklejkę, którą może wkleić do dzienniczka. Będzie to miało wpływ na postępy dzieci w płynnym czytaniu.

Dzieciom bardzo się podobało i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.

grudnia