,,Narodowe Czytanie” z licealistami

Już od sześciu lat w Polsce odbywa się ,,Narodowe Czytanie”. Od tego czasu, akcja regularnie propaguje największe dzieła polskiej literatury, wzmacnia poczucie narodowej tożsamości i popularyzuje czytelnictwo wśród Polaków.

W tym roku licealiści, wierni czytelnicy białodunajeckiej Biblioteki czytali fragmenty ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które nawiązują do jubileuszu 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

,,Przedwiośnie” ostatnia powieść Stanisława Żeromskiego stała się wydarzeniem literackim. Uznano je za najgłośniejsze arcydzieło literatury polskiej dwudziestolecia międzywojennego.

Dziękujemy naszym czytelnikom za obecność i wspólne czytanie.

lutego